Aimee Fisher pojechała do Europy z Team Canoe Racing NZ na Mistrzostwa Świata

Emocjonalna Aimee Fisher podróżuje do Europy jako członek zespołu Canoe Racing New Zealand na regaty Pucharu Świata.

Fisher zajął drugie miejsce za pięciokrotną złotą medalistką olimpijską Lisą Carrington nad jeziorem Karapiro w sobotę rano, aby zapewnić Carringtonowi jedyne miejsce Nowej Zelandii do reprezentowania kraju w kategorii K1 500 kobiet na tegorocznych Mistrzostwach Świata.

Fisher, która wycofała się z programu CRNZ przed planowanymi Igrzyskami Olimpijskimi Tokio 2020 z powodu obaw o dobro sportowców, powiedziała po sobotniej porażce, że została wybrana do drużyny Nowej Zelandii, która w nadchodzących miesiącach weźmie udział w regatach kajakowych w sprincie Puchar Świata.

„Najwyraźniej lecę do Europy w czwartek – co wydaje się teraz dużo” – powiedział Fisher.

KONTYNUUJ CZYTANIE:
* Lisa Carrington pokonała Aimee Fisher i zapewniła sobie jedyne miejsce Nowej Zelandii w mistrzostwach świata w sprincie kajakowym
* Lisa Carrington i Aimee Fisher po raz kolejny walczą łeb w łeb o tytuł mistrza świata

„Trudno będzie wstać” – powiedziała, ocierając łzy.

– Czuję, że potrzebuję przerwy.

Aimee Fisher jest pocieszona po przegranej w sobotę finale biegu na K1 500 nad jeziorem Karapiro.

KELLY HODEL/MATERIAŁ

28-latek z Hawke’s Bay wykonał niezwykły krok i wycofał się z kampanii selekcyjnej na Igrzyska Olimpijskie w Tokio po siedmiu miesiącach waśni z organem narodowym w sprawie problemów związanych z dobrostanem sportowców.

Fisher prowadziła własny program i zdobyła tytuł mistrza świata na 500 m K1 w Danii w 2021 roku.

Uważa się, że jest obecnie w mediacji z CRNZ, więc jej wybór na obwód Pucharu Świata był dla większości zaskoczeniem.

„Ostatni raz podróżowałem z zespołem Canoe Racing New Zealand w 2019 roku – wygląda na to, że w czwartek ponownie wkroczę w to miejsce i pojadę z nimi na Mistrzostwa Świata – a to trudne… wrócić w te miejsca i być częścią zespołu” – powiedział Fisher w sobotę.

READ  Lekkoatletyka. Koszmar znalezienia Chrisa Smitha. Policja znalazła jego ciało

„Sposób, w jaki to widzę, zająłem stanowisko”, powiedział Fisher Stuff w zeszłym roku.

„Przegapiłem szansę wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Udało mi się doprowadzić tę kampanię na szczyt i teraz chcę móc zrobić kolejny krok.

„Myślę, że wyjście z systemu było kwestią próby pokazania:„ Hej, jest inny sposób ”i rzucenia na to trochę światła.

„Jestem gotowy do współpracy z Canoe Racing NZ. Niektórzy mogą postrzegać to jako krok wstecz, ale jest tylko małe okienko, w którym możesz być sportowcem i realizować swoje marzenia. Mam wielkie cele w tym sporcie i kiedy nadejdzie czas, aby ustąpić, chcę wiedzieć, że zrobiłem wszystko, aby je osiągnąć.”

Lisa Carrington i Aimee Fisher przytulają się w sobotę po finale biegu K1 500 nad jeziorem Karapiro.

Podczas gdy Carrington będzie jedynym zawodnikiem Nowej Zelandii w wyścigu K1 500 na Mistrzostwach Świata w Niemczech jeszcze w tym roku, Fisher będzie mógł ścigać się w klasie na Mistrzostwach Świata – z których pierwsze odbędą się w Szeged na Węgrzech, począwszy od 11 maja. 14

Niewykluczone, że Fisher i Carrington będą mogli rywalizować na łodzi drużynowej na Mistrzostwach Świata – kolejne regaty odbędą się w Polsce pod koniec przyszłego miesiąca oraz w Paryżu (gospodarzu przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich) od 30 sierpnia do 1 września.

Carrington zdobył złoto w K2 500 na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2021 z Caitlin Regal, która od tego czasu przeszła na emeryturę. Kobieca załoga NZ K4 500 w składzie Carrington, Regal, Teneale Hatton i Alicia Hoskin (która w sobotnim finale zajęła trzecie miejsce) zajęła czwarte miejsce w finale w Tokio.