Connect with us

Zabawa

Activision Blizzard przedstawia Elsewhere Entertainment w Warszawie w ramach restrukturyzacji gier Microsoftu

Published

on

Activision Blizzard przedstawia Elsewhere Entertainment w Warszawie w ramach restrukturyzacji gier Microsoftu

Microsoft ogłosił poważną restrukturyzację swojego działu gier, obejmującą zwolnienia i zamknięcie kilku studiów. W styczniu firma zwolniła 1900 pracowników, wielu z nich z niedawno przejętego Activision Blizzard. Ponadto Microsoft zamknął trzy studia tworzące gry i połączył kolejne w ramach swojego oddziału Bethesda. Ale także Microsoftu ogłosiło, że Activision otworzyło nowe studio w Polsce.

Activision Blizzard uruchamia Elsewhere Entertainment w Warszawie

W ramach tych zmian Activision Blizzard uruchomiło nowe studio tworzenia gier o nazwie Elsewhere Entertainment z siedzibą w Warszawie. Jak wynika z oficjalnego komunikatu prasowego, studio koncentruje się na tworzeniu „nowej, opartej na narracji i definiującej gatunek serii AAA”. Elsewhere Entertainment jest opisywane jako „samodzielne studio premium”, którego celem jest stworzenie franczyzy o trwałym wpływie.

W komunikacie prasowym podkreślono, że w skład zespołu Elsewhere Entertainment wchodzą programiści, którzy wcześniej pracowali nad głośnymi tytułami, takimi jak The Last of Us i Uncharted studia Naughty Dog, Wiedźmin i Cyberpunk 2077 studia CD Projekt RED, „Destiny” od Bungie oraz „Tom Clancy’s The Division” i „Far Cry” od Ubisoftu. To różnorodne tło sugeruje mocne podstawy dla ambitnego projektu studia.

Activision Blizzard w ostatnich latach skupiło się przede wszystkim na serii Call of Duty. Nowy projekt Elsewhere Entertainment jest pierwszą od dłuższego czasu wewnętrznie opracowaną, oryginalną własnością intelektualną Activision. Biorąc pod uwagę wczesny etap powstawania studia, nie należy spodziewać się w najbliższym czasie szczegółowych informacji na temat gry, zwłaszcza biorąc pod uwagę długie cykle produkcyjne typowe dla tytułów AAA.

Drugie polskie studio

Elsewhere Entertainment to drugie po krakowskim studiu Activision w Polsce Infinity Ward Polska. Studio pracowało do tej pory za kulisami, a niniejsze ogłoszenie jest pierwszym publicznym ujawnieniem. Activision poinformowało również, że Elsewhere Entertainment prowadzi obecnie rekrutację programistów do stworzenia „Wrażenia z gier nowej generacji„, co nie ma nic wspólnego z serią Call of Duty.

READ  Korea Południowa planuje wydać 440 milionów dolarów do 2027 roku na odpieranie północnokoreańskich dronów

Otwarcie Elsewhere Entertainment wyróżnia się na tle branży, w której ostatnio doszło do wielu zwolnień. W zeszłym tygodniu Microsoft zamknął kilka studiów, w tym Tango Gameworks i Arkane Austin. Activision Blizzard również doświadczyło zwolnień na początku tego roku, a Blizzard odczuł to szczególnie mocno.

Więcej szczegółów na temat krótkoterminowego harmonogramu wydawania gier Microsoftu dla Activision Blizzard, Bethesda i jej Xbox Group można spodziewać się jeszcze w tym roku Prezentacja gier Xboxktóry będzie transmitowany na żywo w niedzielę, 9 czerwca.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *