Polska – Estonia 5:1 (21 marca 2024) Analiza meczu

W czwartek Polska pokonała słabą Estonię 5:1 w półfinale barażowym Euro 2024, po tym jak pół godziny temu gościom pozostało zaledwie 10 zawodników.

Polska we wtorek uda się do Cardiff, aby zmierzyć się z Walią w finale Path A po tym, jak drużyna Roba Page’a pokonała Finlandię 4-1 w drugim półfinałowym pojedynku.

– Transmisja na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, NWSL więcej (USA)

Polacy pokonali bezsilną Estonię, która rzadko opuszczała własną połowę i nie próbowała strzelić gola, dopóki pomocnik Martin Vetkal nie strzelił pocieszającej bramki w 78. minucie.

Przemysław Frankowski dał Polsce prowadzenie w 22. minucie, po eleganckim podaniu od Jakuba Piotrowskiego i niskim finiszem zdobył bramkę, a Piotr Zieliński po przerwie podwoił prowadzenie po dośrodkowaniu Nicoli Zalewskiego.

Piotrowski podwyższył na 3:0 po strzale z dystansu w 70. minucie, trzy minuty przed tym, jak estoński obrońca Karol Mets dał Polsce czwartego gola po samobójczej bramce, a Sebastian Szymański strzelił piątego z bliskiej odległości.

W 27. minucie Estonia przegrywała do dziesięciu zawodników, kiedy obrońca Maksim Paskotsi otrzymał drugą żółtą kartkę za faul na Zalewskim.

Polska zajęła trzecie miejsce w kwalifikacyjnej grupie E, za Albanią i Czechami, a Estonia zajęła ostatnie miejsce w grupie F, ale podobnie jak pozostali półfinaliści dotarli do baraży poprzez Ligę Narodów UEFA.

READ  Czterem polskim parlamentarzystom unieważniono immunitet za mowę nienawiści wobec migrantów