Najważniejsze wiadomości

Polska spycha Kenstona na skraj, ale w okręgowym finale wypada 1:3 | Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie sztabowe / Brian Yauger Polska Syda Masucci walczy z Morgan Mintzem Kenstona o posiadanie piłki. Masucci strzelił jedynego gola Bulldogs w Ravenna High School w czwartek

RAVENNA – polska drużyna piłki nożnej dziewcząt jest przyzwyczajona do bycia outsiderem. Po dwóch niespodziankach z rzędu w play-offach nawet spodobała im się rola.

W czwartek w finale Dywizji II przeciwko Kenstonowi Bulldogs, którzy zajęli dziewiąte miejsce, rzucili wszystko, co mieli, przeciwko swojemu czołowemu przeciwnikowi. W rzeczywistości przez 78 minut grali martwych z bombowcami z rangi państwowej.

Niestety, Bulldogs kosztowało kilka błędów, ponieważ w ciągu minuty stracili dwa gole i przegrali Kenston 3:1.

„Myślałem, że zagraliśmy dobrze” – powiedział trener Bulldogs Neil Huda. „Myślałem, że mieliśmy, jak sądzę, dwie minuty złego futbolu i myślę, że to nas kosztowało. Ogólnie zagraliśmy dobrze. Jestem dumny z mojego zespołu i podjęliśmy wysiłek. Nie sądzę, aby ktokolwiek myślał, że tu jesteśmy, lub dałby im jakąkolwiek grę i myślę, że tak było ”.

Polska faktycznie weszła na szachownicę jako pierwsza, a Syda Masucci ustawiała Bulldogs w pierwszych minutach gry. Był to pierwszy gol, który Kenston zrezygnował w turnieju i dopiero drugi, który zrezygnowali w październiku.

Niedługo potem bombowce odpowiedziały własnym celem, aby wyrównać grę. Na początku gry Huda wiedział, że wczesny gol będzie kluczowy.

– Nie byliśmy tak dobrzy w obronie zakrętów, więc pomyśleliśmy, że potrzebujemy szybkiej i wyszło świetnie – powiedział. „Był duży. Potem dostali ten róg i wstawili go, a potem został związany. Ludzie wciąż myśleli tam iz powrotem”.

Drużyny wymieniały się szansami na resztę pierwszej połowy i drugą. W połowie drugiej połowy Kenston przejął kontrolę. W odstępie mniej niż 20 sekund Lilah Cornell z Kenston strzeliła dwa gole, aby całkowicie nadrobić rozpędu.

READ  Lewandowski pozostaje bez ochrony w polskiej „Manicie”, aby spełnić marzenie o Eurocopa

Przez pozostałą część meczu drużyny ponownie wymieniały szanse, ale dzięki zbudowanej poduszce Kenston trzymał się zwycięstwa.

Porażka przerywa serię siedmiu wygranych meczów, która rozpoczęła się na początku tego miesiąca i powraca po przegranej 5:1 z Canfieldem. Polska (15-3-1) w tym sezonie bardzo się zmagała, między śledzeniem kontaktów a bezwzględnym harmonogramem, nie było przerw, ale drużyna zwyciężyła.

Przed finałami okręgowymi Polska pokonała piąte rozstawione Salem i ósme rozstawione Mogadore Field, aby osiągnąć ten punkt.

„Myśleliśmy, że mamy dobry zespół, ale nie wiedzieliśmy, jaki jest dobry” – powiedział Huda. „Zaczęliśmy i niektóre dziewczyny musiały siedzieć, ponieważ były w kontakcie śledzącym. W naszym pierwszym meczu z South Range przegraliśmy 2-1 i brakowało mi moich dwóch głównych dziewczyn. Potem wrócili i przeszliśmy przez sezon.

„Graliśmy w West Branch i ostatecznie zremisowaliśmy ich, a potem mieliśmy zły mecz z Canfield. Potem to poskładaliśmy i jestem z niej taki dumny ”.

Druga polska bramkarz Leanne Williams obroniła w porażce 10 razy.

Buldogi uzupełniają klasę wyższą składającą się z czterech dziewczynek, Avrey Grischow, Sydy Masucci, Mii Marantis i Belli Milano. Huda ma nadzieję, że wpływ wyższej klasy wystarczy, aby program nadal się rozwijał.

„Dziewczyny patrzyły na nich”, powiedział Huda. „Byli liderami zespołu i myślałem, że zajmują ważne stanowiska, których potrzebowaliśmy.

„Mam nadzieję, że uzyskamy dobre wyniki i ludzie będą zainteresowani programem. Myślę, że mamy przed sobą kilka dobrych zajęć, więc mam nadzieję, że ludzie będą podekscytowani.”