Olympia Beach Volleyball Brazil stawia czoła trudnym wyzwaniom kuzynów Grimalt z Chile

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 – Siatkówka plażowa – Mężczyźni – Grupa E – Brazylia (Evandro / Bruno Schmidt) kontra Chile (Grimalt M / Grimalt E) – Shiokaze Park, Tokio, Japonia – 25 lipca 2021 r. Marco Grimalt z Chile z Bruno Oscar Schmidt Brazylii w akcji. REUTERS / John Sibley

TOKIO, 25 lipca (Reuters) – Brazylijczycy Bruno Schmidt i Evandro Oliveira rozpoczęli kampanię siatkówki plażowej w basenie E od ciężkiego zwycięstwa nad Chilijczykami Marco i Estebanem Grimaltem w niedzielę w Shiokaze Park.

Kuzyni Grimalt, panujący mistrzowie Igrzysk Panamerykańskich, są pionierami Chile w siatkówce plażowej i postawili brazylijskiemu duetowi ciężką walkę, przegrywając 21-15, 16-21, 15-12.

Schmidt, który zdobył złoto w Rio w 2016 roku, był najniższym zawodnikiem na boisku, ale utrzymał piłkę w grze dzięki imponującym 14 rzutom oraz połączeniu siły i finezji, aby zdobywać punkty kolcami i umiejętnymi uderzeniami w siatkę, aby uniknąć bloków.

Jego partner Evandro, mistrz świata na 2,10 m z 2017 roku, był siłą, z którą trzeba się było liczyć w sieci i strzelił pięć asów z dobrze ustawionymi serwisami.

„Możesz nazwać mnie szalonym, ale podoba mi się sposób, w jaki zaczęliśmy” – powiedział Schmidt po ciężkim meczu otwarcia. „W tym meczu walczyliśmy ze wszystkim. Przegraliśmy tak wiele prostych zagrywek (punktów).”

„Gry takie jak te przygotowują cię na wszystko”.

Polacy Piotr Kantor i Bartosz Losiak pokonali w równych setach Japończyków Yusuke Ishijimę i Katsuhiro Shiratoriego, wygrywając 21-15, 21-14 w puli F. Obecność Kantora w sieci pozwoliła Polakom na zdobycie sześciu punktów za blokami.

W remisie kobiet Australijki Mariafe del Solar i Taliqua Clancy okazały się zbyt dobre dla Kuby i wygrały 21-15, 21-14. Obie Australijki dzieliły ciężar przyjmowania i atakowania piłki.

Kubaczki Lidianny Benitez i Leila Ortega próbowały zdobyć punkty szybszymi zagrywkami, co kosztowało je sześć rzutów karnych, podczas gdy Clancy strzelił cztery asy, gdy Australijczycy otworzyli konto Pool E.

READ  Tenis ziemny. US Open: dwa fatalne sety i trzy zwycięskie sety. Alexander Zverev awansował do półfinału z Pablo Carreno

Wcześniej para z USA, April Ross i Alix Klineman, również pokonała Chiny w równych setach w meczu grupy B i wygrała 21:17, 21:19.