Nauka

Sporna Hiszpania Ibra błyszczy dla Szwedów

Hiszpania z trudem stworzył wyraźne szanse, ponieważ miał frustrujący remis 1: 1 Grecja w rozczarowującym początku kampanii kwalifikacyjnej do Mistrzostw Świata.

Gospodarze mieli 78% posiadania piłki podczas gry w grupie B, ale rzadko testowali Odisseasa Vlachodimosa przy bramce Grecji, a jego ostatnia piłka była dziwnie niestabilna.

Zwycięzcy Mistrzostw Świata 2010 otworzyli wynik w 32. minucie. Alvaro Morata złapał piłkę Koke z góry, aby strzelić z bliskiej odległości i postawił ich na czele gry.

Jednak tuż przed planowanym czasem rezerwowy Inigo Martinez – zamiast kapitana Sergio Ramosa – został ukarany za gwałtowny atak na greckiego pomocnika Giorgosa Masourasa w polu karnym.

Anastasios Bakasetas strzelił z rzutu karnego, aby wyrównać wynik i zaskoczyć zespół Luisa Enrique.

Robert Lewandowski strzelił głośne wyrównanie w 83. minucie jako Polska z trudem wygrał remis 3: 3 Węgry w play-offie Pucharu Świata w grupie I na Puskas Arena.

Węgry wyszły na prowadzenie w szóstej minucie, kiedy Roland Sallai złapał piłkę Attyli Fioli, wybiegł z prawej strony i oddał niski strzał w słupek obok Wojciecha Szczęsnego. Gospodarze zwiększyli przewagę w 53. minucie, kiedy to Adam Szalai strzelił z pola karnego.

Krzysztof Piątek i Kamil Jóźwiak strzelili dwie bramki dla Polski w minutę przed przegrupowaniem Węgier, przywracając przewagę, gdy Szalai dośrodkował z lewej strony, a obrońca Willi Orban skręcił na drugim słupku.

Ale niebezpieczny zawodnik Polski, napastnik Bayernu Monachium Lewandowski, zdobył punkt dla swojej drużyny brutalnym strzałem, gdy Bartosz Bereszyński znalazł go w polu karnym i kopnął Gulacsi w górny róg.

Zlatan Ibrahimovic stworzył jedynego gola Viktora Claessona jako Szwecja zapukać Gruzja 1: 0 po powrocie do międzynarodowej piłki nożnej.

Szwecja awansowała na 10 minut przed przerwą, kiedy Ibra, grając swój pierwszy mecz w reprezentacji narodowej od Euro 2016, rzuciła piłkę klatką piersiową w pole karne i wystrzeliła pod ostrym kątem, aby Claesson dotknął i trafił w bramkę.

READ  orientalne obietnice

Ze Szwedami często nieostrożnymi w posiadaniu piłki, Georgia stworzyła kilka przyzwoitych okazji i najlepsi z nich padli, aby zastąpić Levana Shengelię w 82. minucie, ale Kristoffer Nordfeldt wykonał wspaniałą obronę, nie tracąc bramki.

Niemcy ułatwił początek sezonu, po bramkach Leona Goretzki, Kai Havertza i Ilkaya Gundogana dały u siebie zwycięstwo 3 do 0 Islandia.

Goretzka i Havertz dali Niemcom prowadzenie 2: 0 w pierwszych siedmiu minutach, po czym Gundogan przypieczętował zwycięstwo 25-metrowym strzałem z dołu w 56. miejscu.

Napastnik Rangersów Ianis Hagi złapał Rumunia dramatyczne zwycięstwo 3: 2 Macedonia Północna plądrowanie późnego zwycięzcy.

Florin Tanase i Valentin Mihaila dali Rumunii prowadzenie 2: 0, ale Arijan Ademi i Aleksandar Trajkovski wciągnęli gości z powrotem do rywalizacji w końcowej fazie.

Ermir Lenjani uderzył dłoń Albania zwycięstwo 1: 0 w Andorze, a samobójcza bramka Noaha Frommelta dała Armenii zwycięstwo 1: 0 na szosie Liechtenstein.

THE Wyspy Owcze walczył o remis 1: 1 Moldova dzięki późnemu strzałowi Meinharda Olsena, po pierwszym strzale Iona Nicolaescu dał gospodarzom przewagę przez większą część spotkania.

Szwajcaria strzelił trzy gole w pięć minut na starcie do porażki Bułgaria 3-1.

Breel Embolo, Haris Seferovic i Steven Zuber zapewnili gościom pełną kontrolę w zaledwie 12 minutach spotkania.

Kiril Despodov strzelił bramkę dla Bułgarii tuż po przerwie, ale Szwajcarowi udało się wygrać.

Martin Braithwaite i Jonas Wind strzelili po obu stronach przerwy. Dania zwycięstwo 2-0 Izrael.