Connect with us

technologia

6 sposobów, w jakie Android 11 właśnie podniósł upał w stosunku do iPhone’a Apple’a

Published

on

Android 11 ma kilka funkcji, które dogonią iPhone’a lub go wyprzedzą.

Jason Cipriani / CNET

W jaki sposób Android 11 jest wciąż rozwijany W przypadku telefonów komórkowych na całym świecie użytkownicy mobilnego systemu operacyjnego Google otrzymują mnóstwo nowych funkcji, które mogą zasadniczo zmienić sposób korzystania z telefonów. Apple iOS niektóre z nich oferuje od lat, ale inne nowe sztuczki stawiają Google przed iPhonem ((699 USD na Amazon).

Od łączenia aplikacji innych firm i aktywowanego głosem Asystenta Google w głębsze i bardziej użyteczne sposoby, po nowe narzędzia komunikacyjne zaprojektowane, aby ułatwić rozmowę, Android 11 wprowadza wiele kluczowych zmian, ponieważ Apple przygotowuje się na to Początek podobnego iPhone’a 12 Z zaktualizowany iOS 14 13 października.

Jako konkurent konkurencyjnych inteligentnych asystentów, takich jak Siri firmy Apple i Amazon’s Alexa Google nadal się rozgrzewa i dodaje coraz więcej funkcji do swojego cyfrowego pomocnika. Asystent Google. Oprócz tego, że jest standardową sztuczną inteligencją w telefonach z systemem Android, wbudowany jest również Asystent Google Google Home i Google Nest Inteligentne urządzenia domowe (a nawet dostępne na Urządzenia Apple z określonymi aplikacjami Google).

Oto sześć najciekawszych i najbardziej przydatnych aktualizacji telefonów z systemem Android 11 w 2020 roku.

Stoisko Google na targach CES 2020

Kolej jednoszynowa z napisem „Hej Google” reklamowała Asystenta Google na targach CES 2020.

James Martin / CNET

Asystent Google działa teraz z aplikacjami innych firm

Użytkownicy Androida od lat mogą otwierać swoje e-maile, wysyłać SMS-y i kontrolować całą gamę działań na swoich telefonach za pomocą Asystenta Google. Jednak funkcja była ograniczona do aplikacji i usług na Androida. Z drugiej strony Apple Siri od pewnego czasu jest w stanie kontrolować aplikacje innych firm.

Ale Google zrównoważył sytuację. Firma niedawno ogłoszone partnerstwa z 30 aplikacjami innych firm, w tym Walmart, Mint, Spotify, Etsy i Discordi mówi, że spodziewa się dodać więcej w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

Teraz użytkownicy Androida 11 mogą wykonywać zadania dla określonych aplikacji, mówiąc:

  • „Hej Google, znajdź przytulne koce na Etsy”
  • „OK, Google, otwórz Selenę Gomez na Snapchacie”.
  • „Hej Google, zarejestruj koktajl jagodowy na MyFitnessPal”.
call-screen.png

Telefony z systemem Android z funkcją filtrowania połączeń Google mogą przechwytywać potencjalne połączenia spamowe, zanim Ci przeszkodzą.

Google

Zweryfikowane połączenia pokazują, kto dzwoni

Gdy telefon dzwoni niespodziewanie, chcesz wiedzieć, kto dzwoni i dlaczego. Aplikacja na Androida, której używasz do wykonywania i odbierania połączeń, otrzymała aktualizacje, które pomogą Ci to rozgryźć, nawet jeśli nie rozpoznajesz numeru – podobnie jak iPhone’y.

Ponadto Filtruj spamGoogle wyciszył również połączenia z numerów, które Google zidentyfikowało jako potencjalnie fałszywe przedstawił swoje zweryfikowane połączenia Funkcja, która upoważnia określone firmy i pokazuje nazwę firmy, logo, powód połączenia i ikonę potwierdzenia.

Jest podobny program o nazwie Zweryfikowany SMS do wiadomości tekstowych.

Android może zmieniać dźwięki w powiadomienia push

Wszelkiego rodzaju rzeczy, od kuchenek mikrofalowych po alarmy przeciwpożarowe, po odwiedzających stojących na progu, zaalarmują Cię dźwiękiem. Jeśli jednak masz ubytek słuchu lub nosisz słuchawki, możesz nie być w stanie złapać ich wszystkich. Nowe powiadomienia dźwiękowe z Androida Funkcja ta polega na nasłuchiwaniu wszystkich sygnałów dźwiękowych, brzęczących dźwięków i pukaniu w Twojej okolicy, a następnie powiadamianiu o nich za pomocą powiadomienia push na telefonie.

11-AKG-N700NC-M2-Słuchawki z redukcją szumów

Niezależnie od tego, czy doszło do ubytku słuchu, czy po prostu chcesz założyć słuchawki, nowa funkcja powiadamiania dźwiękowego systemu Android przesyła ważne informacje z otoczenia w postaci powiadomienia push na Twój telefon.

Sarah Tew / CNET

Używane powiadomienia dźwiękowe uczenie maszynowe i mikrofon telefonu Usłysz 10 różnych rodzajów dźwięków, w tym dźwięki dziecka, bieżącą wodę, alarmy przeciwpożarowe i przeciwpożarowe, sygnały dźwiękowe i pukanie do drzwi. Najnowszy mobilny system operacyjny Apple, iOS 14, ma podobną funkcję Wykrywanie tonu wywołania.

Otwórz, aby włączyć powiadomienia dźwiękowe w systemie Android 11 ustawieniaa następnie stuknij Dostępność i aktywuj Powiadomienia dźwiękowe.

Google TV nadchodzi na Androida

Android TV, ostatnio zmieniono nazwę i zaktualizowano jako Google TVjest wprowadzany na urządzeniach z Androidem i zawiera wiele nowych i starych funkcji, które synchronizują się między urządzeniami, w tym bibliotekę, rekomendacje i listę obserwowanych. To przenosi go na poziom Apple TV ((180 USD w Best Buy) Urządzenia i aplikacje.

google-pixel-event-2020-11.png

Google zmienił nazwę Android TV na Google TV i dodał funkcje, takie jak możliwość wyszukiwania w wielu subskrypcjach strumieniowych.

Google / zrzut ekranu z CNET

Największą zmianą, jaką Google TV wnosi do filmów i programów telewizyjnych na Androidzie, jest możliwość wyszukiwania wielu dostawców, takich jak Netflix, Hulu, a nawet telewizja na żywo. Możesz zapytać „Hej Google, znajdź filmy akcji” lub „Pokaż mi programy telewizyjne z przygodami science fiction”. Wyniki obejmują wszystkie Twoje subskrypcje.

Google Duo dodaje udostępnianie ekranu i pocztę głosową wideo

Osoby, które polegają na mobilnej usłudze rozmów wideo Google Duo do komunikowania się z rodziną i przyjaciółmi, mają teraz wiele nowych sposobów łączenia się za pomocą udostępniania ekranu i poczty głosowej wideo z napisami – to dwie funkcje, których brakuje FaceTime firmy Apple.

Dotknij, aby udostępnić swój ekran podczas rozmowy wideo trzy punkty Następnie dotknij w prawym dolnym rogu Udostępnij ekran. Wyskakujące okienko zapyta, czy chcesz udostępnić poufne informacje o połączeniu. Kran zacząć teraz zaakceptować.

google-duo-video-chat-8011.jpg

Odpowiedź Google na FaceTime i Skype o nazwie Google Duo ma kilka nowych funkcji, które mają zastosowanie tylko do rozmów wideo.

James Martin / CNET

Aby zostawić wiadomość wideo, poczekaj 60 sekund, aż połączenie pozostanie bez odpowiedzi, lub naciśnij Zostaw wiadomość wideo gdy dzwoni dzwonek. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, a następnie stuknij Wysłać. Napisy są dodawane automatycznie.

select-speak-block.png

W przypadku bloków akcji użytkownicy dotykają obrazu, a aplikacja wypowiada na głos wybraną frazę.

Google

Aplikacja blokująca działania zamienia obrazy w mowę

Nowa aplikacja Action Block wykorzystuje obrazy i symbole do przekazywania krótkich zdań. Google to nazywa „sztuczny głos dla osób z porażeniem mózgowym, zespołem Downa, autyzmem, afazją i innymi zaburzeniami mowy”.

Pobierz Action Blocks ze sklepu Google Play App Store, aby je przetestować. (Apple ma podobne aplikacje dostępne w App Store, ale żadna z Apple).

Więcej porad i wskazówek od Google znajdziesz w tych pięć trików Google Maps które wykraczają poza zwykłe wskazówki dojazdu siedem funkcji systemu Android 11 Musisz użyć i natychmiast Jak zapłacić za parking bezpośrednio w aplikacji Google Maps.

READ  PS5 już bije Xbox Series X - oto dlaczego
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *