Connect with us

Sport

5 punktów do dyskusji przed eliminacjami Anglii do Mistrzostw Świata z Węgrami

Published

on

Trener reprezentacji Anglii Gareth Southgate podczas treningu w St. George’s Park

Anglia zmierzy się z Węgrami, gdy podopieczni Garetha Southgate ponownie skupiają się na kwalifikacjach do Mistrzostw Świata.

Tutaj agencja informacyjna PA przygląda się czwartkowemu spotkaniu Grupy I w Budapeszcie.

Kac na Euro 2020?

Anglia przegrała w lipcu finał Euro 2020 z Włochami
Anglia przegrała finał Euro 2020 z Włochami w lipcu (Mike Egerton / PA)

Nikt nie zapomni letniego biegu Anglii do finału Mistrzostw Europy i tego, jak ich marzenia zostały tak boleśnie zniszczone. Rany po przegranej z Włochami w rzutach karnych w lipcu są nadal surowe, ale Trzy Lwy muszą się ponownie skupić, gdy wracają do akcji zaledwie 53 dni później. Mężczyźni z Southgate prowadzą swoją grupę eliminacyjną do Mistrzostw Świata z dziewięcioma punktami po trzech meczach, a dzięki potrójnemu uderzeniu głową przeciwko Węgrom, Andorze i Polsce w tym miesiącu mogą zrobić duży krok w kierunku przyszłorocznego turnieju w Katarze. Ale pożegnanie z Włochami łatwiej powiedzieć niż zrobić. Adwokat obrony Harry Maguire mówi, że podróż do Budapesztu będzie dla nich poważnym testem psychicznym.

Wsparcie dla Sancho, Saka i Rashford

Jadon Sancho, Marcus Rashford i Bukayo Saka nie wykorzystali rzutów karnych w finale Euro 2020
Jadon Sancho, Marcus Rashford i Bukayo Saka opuścili rzuty karne w finale Euro 2020 (PA)

Gdy Anglia powróci do gry, skupimy się bardziej na tych, którzy w lipcu przegapili rzuty karne. Marcus Rashford jest nieobecny na tych kwalifikacjach po operacji barku, ale Bukayo Saka i Jadon Sancho, który z powodu niewielkiego pukania jest wątpliwy, aby pojawić się w Budapeszcie. Dobrobyt tria był dużym problemem, ponieważ ich desperacja, by ponieść porażkę na miejscu, została poprzedzona obrzydliwymi rasistowskimi nadużyciami w mediach społecznościowych. Wiedząc co nieco o kosztownych rzutach karnych, Southgate twierdzi, że będzie wspierać swoich graczy w każdy możliwy sposób, ale szef Anglii nalegał, aby gracze po prostu chcieli iść do przodu.

Problemy w Budapeszcie?

Anglia zagra w czwartek na Puskas Arena (PA)

W 2019 r. angielscy zawodnicy byli rasowo obrażani w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy zarówno w Czarnogórze, jak i Bułgarii. W Budapeszcie są pewne obawy dotyczące podobnych kwestii, ponieważ Węgry zostały oskarżone o przestępstwa rasistowskie i homofobiczne podczas Euro 2020. Kolejne dwa mecze u siebie w rozgrywkach UEFA rozegrają za zamkniętymi drzwiami, a trzeci mecz zostanie zawieszony, ale zakaz nie obejmuje czwartkowego meczu kwalifikacyjnego, ponieważ będzie on rozgrywany pod jurysdykcją FIFA. Zapytany, szef Anglii Southgate powiedział, że należy skupić się na walce z rasizmem na jego obszarze.

READ  Dostęp i altruizm

Uważaj na ulepszanie Węgier

Anglia zajmuje czwarte miejsce w światowych rankingach FIFA, Węgry zajmują 37. miejsce między Koreą Południową a Słowacją. Ale odwiedzający nie są uśpieni fałszywym poczuciem bezpieczeństwa. Podopieczni Marco Rossiego zajmują drugie miejsce w grupie I po zdobyciu siedmiu punktów na dziewięć możliwych po pokonaniu minnows San Marino i Andory po remisie u siebie 3:3 z Polską w marcu. Węgrzy zmierzyli się z Francją i Niemcami na Euro 2020, kiedy zaprezentowali imponujący występ w tak zwanej grupie śmierci. Ponadto partyzantka z pewnością zapewni im coś wyjątkowego.

Bamford jest gotowy na huk

Ponieważ od Mistrzostw Europy minęło tak mało czasu, Southgate zawsze pozostawało w większości w tej samej grupie. Jedynym graczem w tym składzie jest Patrick Bamford, który na początku tego roku ledwo opuścił spotkanie. 27-latek jest zdeterminowany, aby skorzystać z okazji, która z pewnością pojawi się w tym miesiącu, ponieważ wycofanie się Dominica Calverta-Lewina z powodu kontuzji oznacza, że ​​napastnik Leeds jest jednym z zaledwie dwóch uznanych napastników obok kapitana Harry’ego Kane’a.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *