49ers QB Brock Purdy podobno doznał łzy UCL przeciwko Eagles

Purdy podobno doznał poważnych obrażeń podczas uderzania łokciem w Eagles pierwotnie pojawił się na NBC Sports Filadelfia

Teraz wiemy dlaczego Brocka Purdy’ego nie rzucił w drugiej połowie meczu o mistrzostwo NFC.

Debiutant 49ers doznał kompletnego rozdarcia UCL w ramieniu do rzucania i będzie potrzebował operacji, poinformował Tom Pelissero z NFL Network.

Gdy Purdy szuka drugiej opinii, NFL Network donosi, że ma nadzieję, że Purdy będzie potrzebował operacji, aby naprawić UCL, a nie pełnej rekonstrukcji taśmy.

23-letni Purdy doznał kontuzji łokcia podczas pierwszego występu 49ers w przegranym 31-7 meczu z Eagles w NFC Championship Game. Dziewiątki próbowały zablokować Star Pass Rusher Haasona Reddicka z ciasnym końcem i nie zadziałało.

Reddick uderzył w rzucający łokieć Purdy’ego i po wyzwaniu ze strony Nicka Sirianniego został nagrodzony faulem. Po tym 49ers naprawdę nie mają szans.

Chociaż Reddick wiedział, że to był błąd, dopiero później dowiedział się, że Purdy jest kontuzjowany.

„Nie wiedziałem o tym”, powiedział Reddick, który miał dwa worki w grze. „To nie było celowe. ja tak nie gram. Chciałem tylko worek w paski. Nie wiedziałem, dopóki nie wyjechaliśmy na następny podjazd, a jego tam nie było”.

Purdy opuścił grę i został wymieniony jako wątpliwy do powrotu. To jasne, że jego dzień byłby skończony, ale wtedy rezerwowy rozgrywający Josh Johnson został wyrzucony z gry i Purdy musiał wrócić. Ale nie miał możliwości rzucenia piłki dalej niż około 10 jardów.

Po powrocie do gry w trzeciej kwarcie Purdy wykonał tylko dwa podania — jedno na 3 jardy i jedno na 1. Pomimo znacznej przewagi liczebnej w drugiej połowie meczu o tytuł NFC, 49ers musieli pozwolić piłce biec, ponieważ nie miał rozgrywającego.

READ  Al Mansoori zajmuje imponujące drugie miejsce w Grand Prix Polski UIM F2

Wchodząc do niedzielnego meczu, Purdy miał doskonały rekord 7-0, a Niners wygrali 12 meczów z rzędu. Obie serie zakończyły się linc.

Mecz pomiędzy Eagles a Niners ożywił się w końcówce. Małe przypomnienie, że Eagles będą gościć 49ers w sezonie 2023.