Connect with us

Nauka

242 nowe przypadki COVID-19 i 1 śmierć, gdy urzędnicy stanu Oregon z niepokojem obserwują rozprzestrzenianie się choroby

Published

on

Urzędnicy z Oregonu zgłosili w niedzielę 242 nowe przypadki COVID-19 i jedną nową śmierć, co daje całkowitą liczbę znanych przypadków w stanie do 32820, a liczba zgonów związanych z koronawirusem do 547.

Niedzielna liczba nowych przypadków jest niższa niż szczególnie wysokie liczby ogłoszone w inne dni minionego tygodnia, w tym 328 we wtorek, 382 w czwartek i nowy rekord 457 w piątek. Fala pomogła napędzać krocząca średnia z siedmiu dni dla nowych infekcji o około 33% w ciągu ostatniego tygodnia.

Krocząca średnia siedmiodniowa dotycząca zgonów wzrosła o około 15% w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Urzędnicy z Oregon Health Authority powiedzieli w piątek, że ich zdaniem wirus przenosi się szybciej w stanie z powodu weekendowych zgromadzeń z okazji Święta Pracy, które lekceważą zasady dystansowania społecznego; ewakuowanych w wyniku pożaru, którzy byli narażeni na wirusa podczas przesiedlania; oraz ludzie, zwłaszcza studenci, którzy spotykają się w pomieszczeniach i bez masek na imprezy lub inne spotkania.

W całym kraju rośnie również liczba nowych infekcji. Krocząca średnia siedmiodniowa nowych przypadków wzrosła o ponad 4%, ale liczba zgonów, które często opóźniają się o kilka tygodni po świeżo zdiagnozowanych przypadkach, spadła o około 4%.

Nowe przypadki w całym stanie: Oregon Health Authority zgłosił nowe przypadki w następujących hrabstwach: Benton (1), Clackamas (10), Clatsop (8), Columbia (6), Coos (1), Deschutes (15), Douglas (5), Grant (1 ), Jackson (9), Jefferson (5), Lake (1), Lane (24), Lincoln (1), Linn (3), Malheur (10), Marion (26), Morrow (1), Multnomah (72 ), Polk (1), Tillamook (1), Umatilla (14), Wallowa (1), Wasco (3), Waszyngton (23).

W zeszłym tygodniu w hrabstwie Multnomah odnotowano 26% wzrost liczby nowych infekcji. 352 nowe zidentyfikowane przypadki stanowiły największą liczbę tygodniowo w ciągu ostatnich siedmiu tygodni.

Tymczasem Lane County widziało eksplozja nowych infekcji, z 251 przypadkami zgłoszonymi przez Oregon Health Authority w zeszłym tygodniu. To prawie 80% wzrost w porównaniu z poprzednim tygodniem i rekord w całym hrabstwie.

READ  Podsumowanie wiadomości naukowych: American Airlines ostrzegają, że 5G może spowodować „poważne zakłócenia operacyjne”; Wyjaśnienie – Czy telekomunikacja 5G stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa linii lotniczych? i więcej

Liczba ofiar śmiertelnych: 547. osobą zmarłą z powodu COVID-19 w Oregonie była 81-letnia kobieta z hrabstwa Multnomah. W środę uzyskała wynik pozytywny i zmarła w sobotę w Providence Portland Medical Center. Miała podstawowe schorzenia.

Śmierć w więzieniu: Departament Więziennictwa stanu Oregon poinformował również w niedzielę o dodatkowej śmierci więźnia w wieku od 65 do 75 lat z powodu koronawirusa w Snake River Correctional Institution. Śmierć tej osoby nie jest odzwierciedlona w ogólnej liczbie zgonów w stanie, ale powinna nastąpić w przyszłych dniach.

Dziewięciu więźniów zmarło z powodu COVID-19, a według statystyk więziennych ponad 950 osadzonych i 250 pracowników więziennych zostało zarażonych od początku pandemii. W stanowym systemie więziennictwa jest około 14 000 więźniów.

Koronawirus w Oregonie: Najnowsze wiadomości | Śledzenie mapy na żywo |Alerty tekstowe | Biuletyn Informacyjny

– Aimee Green; [email protected]; @o_aimee

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.