Connect with us

technologia

12-calowy MacBook zwraca w tym roku kształt ARM – raport

Published

on

Według raportu dotyczącego łańcucha dostaw z Chin, 12-calowy MacBook zostanie zwrócony w formie pliku UBOGInapędzana maszyna. Podaje się, że maszyna zostanie uruchomiona do końca roku. Był to 12-calowy MacBook z procesorem Intel ustawiony nieco ponad rok temu.

Sam Apple ogłosił, że pierwszy Apple Silicon Mac pojawi się w sprzedaży do końca roku, ale nie ujawnił, który to model.

tło

Po wielu latach spekulacji wreszcie Apple ogłoszone w czerwcu tego roku Firma planuje przejść z Intela na własne chipy oparte na ARM, ponieważ są one już używane w iPhone’ach i iPadach.

Firma powiedziała, że ​​wszystkie komputery Mac przejdą na transformację w ciągu dwóch lat – co oznacza, że ​​do tego czasu będą dostępne wersje ARM każdego modelu – i że Pierwszy model zostanie dostarczony w tym roku.

Dobrze znany analityk Apple, Ming-Chi Kuo, przewidział to 13,3-calowy MacBook Pro a nowy 24-calowy iMac byłby pierwszym Apple Silicon Mac, który trafiłby na rynek, ale dzisiejszy raport sugeruje nieco inny plan.

Raport na temat 12-calowego MacBooka 2020 r

Raport pojawia się w China Times dzisiaj.

Znawcy branży wskazali, że pierwszy procesor A14X opracowany przez Apple został ukończony i rozpocznie masową produkcję przy użyciu procesu TSMC 5 nm przed końcem roku.

Branża łańcucha dostaw Apple wskazała, że ​​Apple ma wprowadzić MacBooka z 12-calowym wyświetlaczem Retina z samodzielnie opracowanym i zaprojektowanym procesorem A14X do końca tego roku. Procesor ma nazwę kodową Tonga i obsługuje interfejs USB typu C. Będzie ważył mniej niż 1 kilogram.

Apple powiedział, że przejście na własne chipy zapewniłoby zarówno wzrost wydajności, jak i oszczędność energii, i skupiłoby się bardziej na efektywności energetycznej swoich przenośnych komputerów Mac. Dzisiejsze sprawozdanie zawiera dość dramatyczne stwierdzenie.

Ze względu na niski pobór mocy procesora w architekturze Arm, żywotność baterii nowego Macbooka może wynosić od 15 do 20 godzin.

Raport sugeruje, że maszyna będzie używać nadchodzący procesor A14X Bionic. IPhone 12 wykorzystuje układ A14 Bionic, a wersja A14X do użytku w iPadach zwykle następuje. Dzisiejszy raport mówi, że tak będzie nadal, ale ten sam chip będzie zasilał również nowego 12-calowego MacBooka.

READ  Made in Abyss: Binary Star Falling into Darkness zadebiutuje jesienią ze swoim debiutanckim zwiastunem

Według raportu, prace nad własnym procesorem graficznym Apple idą w dobrym kierunku.

W przeszłości Apple wprowadziło komputery Mac z procesorami Intel, które były wyposażone w procesory graficzne Huida lub AMD. Jednak znawcy branży zwrócili uwagę, że Apple zaprzestał obsługi procesorów graficznych AMD w 64-bitowym ramieniu macOS, co sugeruje, że Apple zostanie przyjęty w przyszłości. Silicon Mac PC może wykorzystywać procesor graficzny opracowany i zaprojektowany przez Apple. Branża niedawno poinformowała, że ​​komputery stacjonarne iMac firmy Apple, które mają zostać wprowadzone na rynek w przyszłym roku, będą wyposażone w procesory GPU Apple, które opracowali i zaprojektowali, oprócz procesorów Apple Silicon.

Według odpowiednich źródeł, opracowany przez Apple procesor graficzny rozwija się płynnie. Kod badań i rozwoju to Lifuka. Podobnie jak nadchodzący procesor A14X, jest on wytwarzany przez TSMC w procesie 5 nm. Firma Apple opracowała szereg procesorów dla komputerów Mac. Nowy procesor graficzny zapewnia lepszą wydajność na wat i wyższą moc obliczeniową. Posiada technologię opóźnionego renderowania opartą na kafelkach, która umożliwia twórcom aplikacji pisanie potężniejszych profesjonalnych aplikacji i gier.

Aby upewnić się, że producent chipów Apple, TSMC, ma wystarczające możliwości zaspokojenia potrzeb firmy z Cupertino, Apple poprosił tajwańską odlewnię o zaprzestanie produkcji chipów dla Huawei HiSilicon.

Ten ostatni punkt sugeruje, że źródłem raportu mogą być pracownicy lub konsultanci TSMC, co potencjalnie uczyniłoby go bardziej wiarygodnym niż większość raportów dotyczących łańcucha dostaw. Apple korzysta z wielu dostawców dla wielu komponentów, co oznacza, że ​​żaden dostawca nie ma dobrego oka na plany firmy, ale TSMC jest obecnie jedynym dostawcą chipów z serii A.

Mimo to obowiązuje zwykłe zastrzeżenie: chociaż dostawcy wiedzą, co robią dla Apple, nie zawsze wiedzą, w jaki sposób te komponenty są używane. To z pewnością interesująca opcja – 12-calowy rozmiar z deklarowaną 15-20 godzinną żywotnością baterii z pewnością byłby ultraprzenośnym zabójczym komputerem Mac.

READ  „Samochody” Porsche 911 sprzedaje się na aukcji charytatywnej za 3,6 miliona dolarów

Jaki jest twój pogląd Czy to byłaby maszyna, która reaguje? A może bardziej interesuje Cię 13-calowy MacBook Pro? Dajcie nam znać w komentarzach.

FTC: Używamy automatycznie generujących dochody linków afiliacyjnych. Więcej.


Aby uzyskać więcej wiadomości Apple, sprawdź 9to5Mac na YouTube:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.