Connect with us

Sport

# 1 Barty powtarza się jako mistrz Miami, kiedy Andreescu przechodzi na emeryturę

Published

on

MIAMI – Ash Barty wypchnął zwycięzcę forhendu na otwarte pole, gdy jej przeciwniczka, Bianca Andreescu, położyła się na plecach w odległym kącie i ponownie doznała kontuzji.

To zdecydowało o finale Miami Open.

Andreescu pokuśtykała przez kolejne jedenaście punktów, po czym cofnęła się, płacząc, potrząsając głową i wygrywając 6: 3, 4: 0.

Numer 1 Barty’ego wygrał swój drugi tytuł z rzędu w Miami w sobotę, a Australijka już kontrolowała grę, kiedy Andreescu wykręciła prawą stopę, uderzając w forhend i rozpościerając się na twardy kort. Barty oddał kolejny strzał, aby wygrać punkt i gra toczyła się dalej.

Jednak podczas kolejnego ruchu trener zakleił Andreescu taśmę w stopę, a po kolejnym meczu kontuzjowany Kanadyjczyk niechętnie go sprawdził.

„Naprawdę współczuję Biance” – powiedział Barty. „W przeszłości miała tak ciężki kłus z kontuzjami”.

Andreescu znów była płaczliwa na początku konferencji prasowej po meczu, kiedy stwierdziła, że ​​jej trener przekonał ją do przejścia na emeryturę, zamiast ryzykować dalsze kontuzje.

– Nie chciałam przestać – powiedziała. „Zaufałem mu i wiedziałem, że to najlepsza decyzja”.

Turniej był pierwszym w USA dla 20-letniej Andreescu od czasu wygrania US Open w 2019 roku. W 2020 roku musiała odpocząć z powodu kontuzji i pandemii koronawirusa, a teraz stoi w obliczu kolejnego możliwego zwolnienia.

„Zobaczę, co jest nie tak ze stopą i wizualizuję proces gojenia, jeśli jest coś złego” – powiedział Andreescu.

W niedzielę 19-letni Włoch Jannik Sinner spróbuje zostać najmłodszym mistrzem mężczyzn w historii turnieju, gdy zmierzy się z 26-letnim Hubertem Hurkaczem z Polski. Każdy szuka najlepszego tytułu w swojej karierze.

Barty dokonała własnego przełomu, wygrywając Mistrzostwa Miami w 2019 r. Turniej został odwołany w zeszłym roku na początku pandemii koronawirusa.

Pięć innych kobiet zdobyło tytuły z rzędu w Miami: Stefanie Graf, Monica Seles, Arantxa Sanchez-Vicario, Venus Williams i Serena Williams.

READ  Włoski agent zaskoczył Arkadiusza Milika. Odbiła się od ściany. „Ma już kontrakt z inną drużyną” Piłka nożna

„Nie powinienem należeć do tej grupy” – powiedział Barty z uśmiechem. „Nie zasługiwałem na prawo, by znaleźć się na liście z tymi mistrzami. Są prawdziwymi mistrzami i legendami i czuję się bardzo zaszczycony, że zostałem wspomniany w tym zdaniu. „

Mecz pomiędzy Barty’m i Andreescu był ich pierwszym, a potencjalna przyjazna rywalizacja wisi na włosku. Barty dominowała od początku finału mocnym serwem i grą na wszystkich parkietach.

„Ona nie gra w trasie jak wielu innych graczy” – powiedział Andreescu. „Lubi to mieszać, tak jak ja. Nie jest fajnie grać przeciwko niemu. Myślę, że próbuję własnej medycyny. „

Grając poza Australią po raz pierwszy od lutego 2020 roku, Barty przybył do Miami po 45-godzinnej podróży z powodu dwóch odwołanych lotów.

„Powiedziałam mojemu trenerowi, kiedy tu dotarliśmy, że stamtąd może być tylko lepiej” – powiedziała.

Tak było. Barty był o jeden punkt od przegranej w pierwszym meczu z Kristiną Kucovą, ale od tego momentu nabrała rozpędu i w przyszłym tygodniu utrzyma swój numer 1.

Wraz z podróżą ograniczającą pandemię, mistrz French Open 2019 rozpoczyna sezon na kortach ziemnych i spodziewa się spędzić wiele miesięcy z dala od domu.

„To dla nas świetny początek” – powiedział Barty. „Nie mogę się doczekać tego, który, miejmy nadzieję, będzie dla nas wspaniałym sezonem i mam nadzieję, że będziemy mogli zagrać naprawdę dobrze w tenisa”.

Ponieważ pandemia zmniejszyła przychody z turniejów i poważnie ograniczyła udział, mistrz otrzymał 300110 $, w porównaniu do 1,35 miliona dolarów, które Barty wygrał w 2019 roku. Tylko 750 fanów było dozwolone na stronie podczas jednej sesji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.