Connect with us

Sport

Zapowiedź: Polska vs Ukraina – prognozy, informacje o drużynach, składy

Published

on

Zapowiedź: Polska vs Ukraina – prognozy, informacje o drużynach, składy

Sports Mole przedstawia podgląd piątkowego meczu towarzyskiego pomiędzy Polską a Ukrainą, w tym prognozy, informacje o drużynach i możliwe składy.

Polska I Ukraina kontynuują przygotowania do Mistrzostw Europy 2024 meczem międzynarodowym w piątkowy wieczór w Warszawie.

Te dwa kraje zakwalifikowały się do zawodów w Niemczech dopiero w fazie play-off, a teraz będą miały nadzieję nabrać dynamiki przed próbą dotarcia do 1/8 finału.


Podgląd gry

©Reuters

Podczas gdy inne narody chciały jak najszybciej rozegrać mecze towarzyskie przed Mistrzostwami Europy w 2024 r., Polska przyjmuje inne podejście.

Choć pierwszy mecz Polski z Holandią odbędzie się dopiero 16 czerwca, dwa mecze przygotowawcze Polski rozpoczną się dopiero w piątek.

Główny trener Michał Probierz być może potrzebowali dodatkowego odpoczynku przed napiętym harmonogramem, podczas gdy Polska również notuje wzrosty dzięki serii sześciu zwycięstw z rzędu.

W marcu Orły pokonały Estonię 5:1 w półfinale barażowym, przygotowując się do starcia z Walią, gdzie były drugą najlepszą drużyną i konsekwentnie nie trafiały na bramkę.

Podopieczni Probierza wykorzystali jednak wszystkie pięć rzutów karnych i w serii rzutów karnych zwyciężyli 5:4. Zapewniło im to czwarty udział w Mistrzostwach Europy z rzędu.

Ukrainiec Mychajło Mudryk świętuje swoją drugą bramkę z Oleksandrem Zinczenką 26 marca 2024 r.©Reuters

Ukraina poszła tą samą drogą co Polska do Euro 2024, powracając do gry z Bośnią i Hercegowiną oraz Islandią, wygrywając 2:1 w każdym meczu barażowym.

Sergij RebrowOd tego czasu zespół kontynuował swoją obiecującą formę, poniedziałkowy bezbramkowy remis z Niemcami, co oznacza tylko jedną porażkę w 11 meczach.

Niekoniecznie oczekuje się, że Niebiescy i Żółci zajdą daleko w rozgrywkach, niemniej jednak postawili się w sytuacji, w której słusznie można ich uznać za słabszych i zaskoczyć niektóre większe kraje.

Ukraina poniosła jednak porażki w dwóch ostatnich spotkaniach z Polską, w tym raz na Mistrzostwach Europy 2016.

Od tego czasu rozegrano tylko jeden mecz towarzyski, w którym pod koniec 2020 roku Polska zwyciężyła w Chorzowie 2:0.

Forma polska (wszystkie konkursy):

Forma ukraińska (wszystkie konkursy):


Wiadomości zespołowe

Trener Polski Michał Probierz 21 marca 2024 r©Reuters

Ponieważ Polska może polegać na wszystkich jedenastu zawodnikach z podstawowej jedenastki w meczu z Walią, Probierz może zdecydować się na pozostanie w tym zespole.

Ponieważ jednak w poniedziałek odbędzie się drugi mecz z Turcją, rotacja jest nadal możliwa Sebastian Walukiewicz potencjalny zamiennik Jana Bednarka którego sezon w Southampton trwał dłużej niż większość.

Sebastian Szymański jest opcją w środku pola, natomiast Jakub Kaluziński I Kacpra Urbańskiego mam nadzieję, że zadebiutują na ławce rezerwowych.

Rebrov prawie na pewno dokona kilku zmian po remisie z Niemcami. Artem Dowbyk odegra rolę w środku ukraińskiego ataku.

Sergij Sydorczuk, Gieorgij Sudakow, Rusłan Malinowski I Andrij Jarmołenko również ubiegają się o zwolnienie.

Możliwa wyjściowa jedenastka Polski:
Szczęsny; Kiwior, Walukiewicz, Dawidowicz; Frankowski, Szymański, Zieliński, Ślisz, Zalewski; Świderski, Lewandowski

Możliwa wyjściowa jedenastka Ukrainy:
Trubina; Konoplya, Zabarnyi, Matviyenko, Svatok, Zinchenko; Cygankow, Sydorczuk, Malinowski, Jarmołenko; Dowbyk


SM słowa zielone tło

Naszym zdaniem: Polska 1-1 Ukraina

Choć Ukraina mogła odnieść korzyści z poniedziałkowego wyjazdu, Polska poczuje się świeższa i lepiej przygotowana. W sumie te dwie wyrównane drużyny mogłyby się zneutralizować po mało punktowym remisie w Warszawie.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć analizę danych dotyczącą najbardziej prawdopodobnych wyników, wyników i nie tylko dla tej gry.
ID:545229:1false2false3false:QQ:: z pulpitu DB:LenBod:collect9562:

Podgląd poprzez e-mail

Kliknij tutaj aby Kret sportowycodzienny e-mail z podglądami i przewidywaniami dla każdej ważnej gry!


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *