Z kolei Bianca Andreescu odpadła z Madrid Open z powodu kontuzji kostki

Kanadyjka Bianca Andreescu przegrała z Chińczykiem Wang Xiyu 3:6, 7:6 (5), 6:2 w Madrycie w 1/8 finału Open. To był pierwszy mecz Andreescu od czasu, gdy zerwał dwa więzadła w lewej kostce na Miami Open pod koniec marca.

22-latek z Mississauga w Ontario wygrał seta otwierającego i awansował wygrywając tie-break, ale Wang, który trafił sześć asów, ostatecznie wrócił, by wygrać dwa ostatnie sety i wygrać dwugodzinny, 50-minutowy mecz.

ZEGAR | Andreescu upada do Wanga na Madrid Open:

Andreescu otwarcie eliminuje Madryt

Bianca Andreescu pokonała Chińczyka Xiyu Wanga 3:6, 7:6(5), 6:2 w 1/8 finału turnieju Madrid Open.

Wcześniej w piątek Eugenie Bouchard z Montrealu również została wyeliminowana z Madrid Open po porażce z Martiną Trevisan z Włoch 6:2, 7:5 w 1/8 finału.

Bouchard walczył o break pointy trzy za trzy w trakcie gry, ale został przełamany sześć razy przez Trevisana, który zajmuje 20. miejsce w rankingu WTA.

W deblu Gabriela Dąbrowski z Ottawy i jej brazylijska partnerka Luisa Stefani pokonały w piątek Amerykankę Sofię Kenin i Polkę Magdę Linette 4:6, 6:2, 10:7 w 1/8 finału.

Felix Auger-Aliassime z Montrealu i Denis Shapovalov z Richmond Hill w Ontario pokonali Kolumbijczyków Roberta Faraha i Juana Sebastiana Cabala 7:6 (5), 7:6 (2) w wyścigu mężczyzn.

ZEGAR | Bouchard odsunięty w Madrycie:

Kwalifikatorka Eugenie Bouchard odpadła w 2. rundzie w Madrycie

Kwalifikatorka Eugenie Bouchard z Westmount w Quebecu przegrała 6:2, 7:5 z Włoszką Martiną Trevisan w drugiej rundzie Madrid Open.

Świątek przejeżdża obok Grabhera

Numer 1 Iga Świątek pokonała Julię Grabher z Austrii 6:3, 6:2 po tym, jak trzykrotna zwyciężczyni Wielkiego Szlema wykorzystała trzy z pięciu okazji do przełamania.

Świątek zmierzy się z Bernardą Perą po tym, jak Amerykanka pokonała Tatjanę Marię 6:1, 6:3.

Trzecia Jessica Pegula, ubiegłoroczna finalistka w Madrycie, pokonała polską kwalifikację Magdalenę Frech 7:6(5), 6:3.

Rozstawiona z numerem siódmym Elena Rybakina, mistrzyni Wimbledonu, pokonała Annę Kalińską 7:5, 4:6, 6:2, a Amerykanka Alycia Parks pokonała Victorię Azarenkę 6:2, 7:6 (5).

Alcaraz unika podniecenia

Carlos Alcaraz również zacisnął pięści wśród mężczyzn i krzyknął „Vamos! Vamos! Vamos!” na zatłoczonych trybunach Madrid Open.

Jego okrzyk wojenny „Chodźmy!” po hiszpańsku Alcaraz motywuje, gdy napotyka trudności, i pobudza swoich fanów. Znowu zadziałało.

Obrońcy tytułu przeżyli trudniejszy niż oczekiwano test Emila Ruusuvuoriego, zajmując 41. miejsce w swoim pierwszym meczu w piątek.

Alcaraz był bliski wczesnego zdenerwowania, zanim pokonał swojego fińskiego przeciwnika 2-6 6-4 6-2.

Hiszpański nastolatek, który w przyszłym tygodniu skończy 20 lat, obronił pięć punktów przełamania w grze, która okazała się kluczowa dla utrzymania poziomu 3-3 w drugim secie. W następnym meczu Alcaraz zapewnił sobie pierwszą przerwę, aby obrócić mecz drugiej rundy na swoją korzyść.

Alcaraz, który zajął 2. miejsce, obronił w zeszły weekend tytuł mistrza Barcelona Open i miał szansę zbliżyć się do odzyskania pierwszego miejsca w światowych rankingach od Novaka Djokovicia, który podobnie jak Rafael Nadal jest poza kontuzją.

Ruusuvuori pokonał Alcaraz na twardym korcie w Miami w 2021 roku. Alcaraz wygrał ten turniej rok później na Florydzie, a następnie podbił Barcelonę i Madryt w niezwykłym sezonie, którego kulminacją było zwycięstwo w US Open.

Ale Ruusuvuori nie spodziewał się, że wystawi Alcaraz na tak ciężką próbę na madryckim korcie ziemnym.

Wynik był nadal wątpliwy, dopóki Ruusuvuori nie trafił z bekhendu i nie stracił pierwszej zagrywki w trzecim secie. Alcaraz nalał go, by zwiększyć swoją przewagę.

Alcaraz zmierzy się z Grigorem Dimitrowem po pokonaniu Gregoire’a Barrere’a 6:0, 5:7, 6:3.

Również rozstawiony z numerem trzecim Casper Ruud przegrał z włoskim kwalifikatorem Matteo Arnaldim 6:3, 6:4.

Piąty rozstawiony Andriej Rublow awansował po pokonaniu Stana Wawrinki 7:5, 6:4, gdy zwycięzca Monte Carlo poprawił się do 9:1 na glinie w tym roku.

READ  InPost widzi w Polsce lepsze marże i nie planuje redukcji zatrudnienia w tym roku