Connect with us

Zabawa

Wydarzenie poświęcone różnorodności Oak Creek, które łączy społeczność poprzez kulturę

Published

on

OAK CREEK (CBS 58) – impreza kulturalna, artystyczna, kulinarna i rozrywkowa Oak Creek, znana jako CAFE, odbyła się ponownie w tym roku po tym, jak została odwołana z powodu COVID-19 w zeszłym roku.

Odbywające się na Placu Miejskim Drexel wydarzenie skupia się na celebrowaniu różnorodności i edukowaniu o niej ludzi w wyjątkowy sposób poprzez zanurzenie ludzi w kulturach.

Wydarzenie CAFE zostało zapoczątkowane dwa lata temu przez burmistrza Oak Creek Dana Bukiewicza. Wyjaśnił powód rozpoczęcia imprezy.

„To naprawdę wyszło z pamięci strzelaniny Sikhów. Zawsze byśmy wspomnieli na początku sierpnia, gdyby tak się stało, i chcieliśmy wziąć to wspomnienie i szerzyć różnorodność, pokazać wyjątkowość Oak Creek i pokazać, jak bardzo jesteśmy zróżnicowani różnych kultur, które mamy” – powiedział Bukiewicz.

Wydarzenie CAFE ma na celu zjednoczenie społeczności poprzez kulturę. Stoiska z różnych krajów, takich jak Albania, Meksyk, Polska i wiele innych, prezentowały społeczności swoje tradycje, muzykę i jedzenie, a także pozwalały im uczestniczyć w niektórych swoich tradycjach.

„Polacy świetnie sobie radzą z tańcem. Takie są moje korzenie, polskie i niemieckie” – powiedziała uczestniczka Nancy Gondek.

– Zatańczyliśmy taniec ludowy, polski taniec ludowy. Są bardzo dobrze znani i to jest bardzo ważne dla nas jako Polaków i Słowaków, aby nasze córki nauczyły się tego tańca – powiedziała Mirka Stanisławczyk, jedna z uczestniczek.

Wiele osób reprezentujących swój kraj było dumnych z edukowania ludzi i powiedziało, że ważne jest podnoszenie świadomości różnorodności, która istnieje wokół nas poprzez edukowanie ludzi poprzez takie wydarzenia.

„To ważne, ponieważ wiemy, że Ameryka jest pełna różnych kultur i to właśnie sprawia, że ​​Ameryka jest taka, jaka jest. Ważne jest, aby inni ludzie wiedzieli, że to w porządku być we wspólnocie z innymi kulturami i wiedzieć, skąd pochodzimy. – powiedział Senka Shkreli ze stoiska Albanii.

READ  Polski Festiwal powraca; Zaczyna się w piątek o godzinie 12.00

Organizatorzy twierdzą, że wydarzenie CAFE jest wyjątkowe, ponieważ zapewnia praktyczny sposób na poznanie innych kultur, co czyni je znacznie bardziej znaczącym.

Organizatorzy wydarzenia powiedzieli, że wydarzenie otrzymało wiele pozytywnych opinii od społeczności i mają nadzieję, że będzie go gościć przez wiele lat.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.