Connect with us

Gospodarka

Wiadomości podróżnicze związane z pandemią: najnowsze informacje na temat ograniczeń firmy Omicron

Published

on

(CNN) – Wiosna. Było dobrze, póki trwało, prawda?

W tym tygodniu wszyscy trochę zaznajomiliśmy się z alfabetem greckim, ponieważ wariant Omicron zniszczył plany podróży na całym świecie.

Oto najnowsze wydarzenia, o których powinieneś wiedzieć z ostatnich siedmiu dni:

Ograniczenia w podróży są teraz szaloną grą autorstwa Whac-A-Mole

Właśnie wtedy, gdy myślałeś, że ponowne wysadzenie w powietrze jest bezpieczne, pojawił się wariant koronawirusa, znany również jako B.1.1.529 pojawił się i nagle podróżowanie znów stało się bardzo skomplikowane. Zachowaliśmy przegląd Ograniczenia kraj według kraju.

Fidżi ponownie otwarte dla turystyki

Jednak to nie były wszystkie zamknięcia w tym tygodniu. W środę wyspa na Pacyfiku Fidżi ponownie otwarte Po raz pierwszy od prawie dwóch lat przesunął swoje granice międzynarodowym podróżnikom. Turystyka stanowi 40% gospodarki wyspy, a teraz, gdy 90% populacji jest zaszczepionych, wracamy do pracy.
Gdzie indziej granica lądowa między Singapur a Malezja ponownie otworzyła się dla zaszczepionych osób 29 listopada.

Angielscy bywalcy pubów zasypywali śniegiem przez trzy dni?

Było ponad 60 osób złapany przez śnieg Tan Hill Inn w Anglii, najwyższy pub w Wielkiej Brytanii po tym, jak Storm Arwen uderzył w kraj. Zostali tam uwięzieni przez trzy noce, ale zapewniono im rozrywkę dużą ilością jedzenia, napojów, a nawet rozrywki w postaci zespołu coverowego Oasis.
Jeśli martwisz się, że zostaniesz złapany nawet podczas niepogody – spójrzmy prawdzie w oczy, niekończące się okrążenia „Ściana Cudów” nie są dla wszystkich — CNN zebrało kilka wskazówek dotyczących przetrwania w dziczy w ramach naszej serii Life, But Better. Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał zrobić ochronę głowy z bielizny i sprzętu wędkarskiego, Okryjemy cię. Lub spójrz na nasze wskazówki dotyczące burzy śnieżnej.

READ  Kupujący wracają do centrów handlowych - C&W

(Niektóre) Jarmarki bożonarodzeniowe nadal się odbywają

Nie ma nic lepszego niż grzane wino, które rozproszy mrok. Wiele znanych świątecznych targów zostało odwołanych w tym roku, ale CNN Travel zebrał razem to podsumowanie tych, którzy wciąż robią postępy.

Kupno taniego domu we Włoszech może być trudne, ale może się opłacać

Dzięki innowacyjnym koncepcjom renowacji coraz więcej włoskich miast i wsi oferuje możliwość zakupu domów już za jedno euro.

Nie chodzi jednak tylko o popijanie Chianti w ogrodzie – te budynki są zwykle zniszczone i wymagają wiele uwagi i uwagi, aby przywrócić je do życia.

Jeśli chodzi o porady na ten temat, nikt nie jest lepiej przygotowany niż osoba, która sama to zrobiła. Przedstawicielka CNN Travel, Silvia Marchetti, rozmawiała z trzy grupy kupujących, którzy dokonali skoku.

Polska i Niger należą teraz do kategorii „bardzo wysokiego” ryzyka podróży w USA

Jak zawsze, w tym tygodniu było wielu wspinaczy wysokogórskich. Dołączenie do grupy krajów RPA jako nowe osoby na liście o najwyższym poziomie ryzyka 4 – znasz ich – są Niger, Polska, Papua Nowa Gwinea oraz Trynidad i Tobago.

Pięć miejsc docelowych spadło z poziomu 4 do poziomu 3: Bermudy, Kostaryka, Polinezja Francuska, Gujana i St. Lucia.

A teraz na pierogi

Oderwij się od trosk świata, skupiając się na pierogach, tych gorących i pulchnych małych przysmakach. Zaokrągliliśmy nie mniej niż 35 naszych ulubionych ciast? z całego świata.

Zdrowaś Królowo Riri

Piosenkarka została uhonorowana podczas ważnej ceremonii naznaczającej nowy status Barbadosu jako republiki.

Karaibska wyspa Barbados zerwała w tym tygodniu więzi z monarchią brytyjską i wreszcie stał się republiką. Premier Mia Mottley jest pierwszą kobietą wykonawczą w kraju, a nowo mianowana Sandra Mason jest pierwszą kobietą-prezydentem w kraju. Aby ukończyć triumwirat złożony z kobiet, jednym z pierwszych aktów republiki było ogłoszenie światowej supergwiazdy Rihanny bohaterem narodowym.

READ  Rewolucja piwna w Polsce czyni z Polski drugiego co do wielkości producenta w Europie

Gdybyś przeoczył

Nowy raport wymienia najdroższe miasta świata w tym roku.

To był pierwszy raz, kiedy Zwycięzca na szczycie listy.

Możesz teraz wejść do tajnego bunkra, który pomógł zmienić bieg II wojny światowej.

Minęło 30 lat odkąd międzynarodowy pionier Pan Am zakończył swój ostatni lot.

Ale to przyszłość podróży pierwszą klasą mógłby wyglądać.

„Małe smoki” zostały znalezione pod Europą.

Karla Cripps z CNN, Jack Guy, Tamara Hardingham-Gill, Marnie Hunter, Silvia Marchetti, Lilit Marcus, Barry Neild i Kristen Rogers przyczynili się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.