Connect with us

Sport

Według ECDC Hiszpania, Francja, Włochy i Polska należą do najbezpieczniejszych krajów w podróży

Published

on

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) ogłosiło, że Hiszpania, Francja, Włochy i Polska należą do najbezpieczniejszych krajów UE, do których można podróżować, ponieważ od kilku tygodni odnotowują niski wskaźnik zakażeń.

Zgodnie z najnowszymi cotygodniowymi danymi publikowanymi przez ECDC wykazano, że w większości regionów ww. krajów stwierdzono mniej niż 50 przypadków zakażenia koronawirusem na 100 000 mieszkańców, a odsetek pozytywnych wyników testów w ciągu ostatnich dwóch wyniósł mniej niż cztery procent. tygodni.

Dlatego wszystkie wymienione poniżej regiony są obecnie pomalowane na zielono:

  • Regiony Włoch: Apulia, Molise, Abruzja, Umbria, Sardynia, Piemont, Liguria, Lombardia, Friuli-Wenecja Julijska
  • Regiony Francji: Bretania, Normandia, Hauts-de-France, Grand Est, Bourgogne-Franche-Comté, Centre-Val de Loire, Nowa Akwitania
  • Regiony Hiszpanii: Galicja, Asturia, Kastylia i Leon, Estremadura, Andaluzja, La Rioja, Nawarra, Murcja, Walencja
  • Regiony Polski: Pomorskie, Kujawsko-Pomorskie, Wielkopolskie, Lubuskie, Dolny Śląsk, Opolskie, Małopolskie, Podkarpackie, Województwo Heiligkreuz, Łódzkie

Oznacza to, że podróżni nie będą już zniechęcani do podróżowania do lub z powyższych krajów, zwłaszcza obszarów, ponieważ prawdopodobieństwo zarażenia jest stosunkowo niskie, informuje SchengenVisaInfo.com.

To dobra wiadomość dla wszystkich, zwłaszcza tych, którzy planują podróżować jesienią i zimą, ponieważ nie będą musieli przestrzegać żadnych wymogów wjazdowych po powrocie do swojego kraju, o ile te obszary pozostaną w bezpiecznym miejscu.

Ponadto każdy podróżny, który może wykazać, że został w pełni zaszczepiony przeciwko wirusowi lub wyzdrowiał z wirusa, może podróżować do tych krajów bez konieczności przestrzegania zasad testowania i samoizolacji. W szczególnych przypadkach mogą być jednak wymagane dodatkowe wymagania, takie jak wypełnienie formularza uczestnictwa.

Aby uniknąć dezinformacji i niedogodności, zaleca się zatem, aby przed podróżą wszyscy zapoznali się z wymogami wjazdowymi kraju docelowego.

Jednym z głównych powodów, dla których większość obszarów Hiszpanii, Francji, Włoch i Polski znalazła się na zielonych listach, są udane kampanie szczepień w tych krajach. Ponadto obowiązek posiadania przy sobie karty zdrowia COVID-19 podczas odwiedzania różnych lokalizacji odegrał istotną rolę w poprawie sytuacji epidemiologicznej.

READ  Hubbard's TC Caffey odzwierciedla rekordowe wyniki w pierwszym tygodniu | Wiadomości, sport, praca

Obecnie włoska zielona przepustka, będąca przedłużeniem unijnego cyfrowego certyfikatu COVID-19, jest obowiązkowa dla wszystkich osób, w tym turystów, którzy chcą uzyskać dostęp do barów, kawiarni, restauracji, teatrów, muzeów, wydarzeń sportowych i parków rozrywki, konferencje i spotkania m.in. Poza tym przepustka jest również obowiązkowa dla każdego, kto chce skorzystać z jednego ze środków transportu.

Podobnie każdy, kto planuje podróż do Francji, musi posiadać ważny cyfrowy certyfikat COVID-19 UE lub inny równoważny certyfikat potwierdzający, że został zaszczepiony, wyleczony lub przebadany z wynikiem negatywnym w ciągu ostatnich 48 godzin od tego kraju przez osobę posiadającą przepustkę zdrowotną aby uzyskać dostęp do większości miejsc i usług.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *