Connect with us

Zabawa

Według amerykańskich wiadomości z Zoo Tiger King w Oklahomie skonfiskowano dziesiątki dużych kotów w Oklahomie.

Published

on

Departament Sprawiedliwości powiedział, że władze USA skonfiskowały 68 dużych kotów z zoo w Oklahomie, które pojawiło się w serialu Netflix Tiger King 2020.

W 50-stronicowym oświadczeniu prokuratorzy stwierdzili, że uważają, że jaguar, siedem lwów, 46 tygrysów i 15 hybryd lwa i tygrysa, których autorem jest Jeffrey Lowe i jego żona Lauren Lowe, zostały sprzedane, kupione lub przewiezione z naruszeniem ustawy o zagrożonych gatunkach (ESA).

„Jest prawdopodobne, że są powody, by sądzić, że 68 dużych kotów i jaguar nadal będzie rannych i molestowanych, a zatem nielegalnie zabranych z naruszeniem ESA” – głosi oświadczenie pod przysięgą.

„Zajęcie to powinno wysłać jasny sygnał, że Departament Sprawiedliwości bardzo poważnie traktuje szkody wyhodowane w niewoli przez zwierzęta chronione na mocy ustawy o zagrożonych gatunkach” – powiedział Jean Williams, zastępca prokuratora generalnego Departamentu Sprawiedliwości ds. Środowiska i zasobów naturalnych.

Zgodnie z oświadczeniem Ministerstwa Sprawiedliwości, sprawa została zbadana przez Ministerstwo Rolnictwa i Służbę Rybołówstwa i Dzikich Zwierząt Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Para została oskarżona w listopadzie w 110-stronicowym procesie cywilnym o naruszenie ESA i ustawy o dobrostanie zwierząt. Departament Sprawiedliwości oskarżył ich o wystawianie zwierząt bez pozwolenia i narażanie ich zdrowia, podał New York Times.

Tiger King, prawdziwy serial kryminalny w świecie prywatnych ogrodów zoologicznych i ich ekscentrycznych właścicieli, stał się światowym fenomenem, kiedy został wyemitowany w marcu zeszłego roku.

Opowiadał historię ekstrawaganckiego opiekuna zoo z Oklahomy Joe Exotic, jego rywalizację z aktywistką ratowniczą dla dużych kotów z Florydy Carole Baskin i jego uwięzienie za zatrudnienie zabójcy, który spróbowałby ją zabić.

Lowe, który stał się właścicielem prywatnego zoo dla dzikich kotów w centrum serii, powiedział w sierpniu zeszłego roku, że zamyka jego drzwi na stałe, powołując się na presję ze strony obrońców praw zwierząt i inspektorów.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *