Connect with us

Sport

We wtorek rozpoczynają się Światowe Igrzyska Umiejętnościsportowe 2023

Published

on

We wtorek rozpoczynają się Światowe Igrzyska Umiejętnościsportowe 2023

W niedzielę w Centara Korat w Nakhon Ratchasima w Tajlandii odbyła się fantastyczna ceremonia otwarcia przed zawodami snookera podczas World Skillsport Games 2023, które odbędą się w dniach 5–7 grudnia 2023 r.

Światowe Stowarzyszenie Zawodowego Bilarda i Snookera (WPBSA) ogłosiło niedawno, że gra w snookera będzie podlegać Światowemu Związkowi Zawodowego Bilarda i Snookera (WPBSA). Światowy sport wyczynowy Zagraj po raz pierwszy. Organizatorem tego przełomowego wydarzenia jest World Umiejętnościsport, nowa organizacja powstała w wyniku połączenia Międzynarodowej Federacji Sportów na Wózkach inwalidzkich i Amputowanych oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Sportu i Rekreacji dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym. Organizacji zależy na tym, aby każda osoba niepełnosprawna fizycznie, która w wolnym czasie chce uprawiać sport lub rywalizować na najwyższym poziomie, mogła to zrobić.

Ponad 1000 sportowców z niepełnosprawnością fizyczną będzie rywalizować w 11 dyscyplinach sportowych przed przyszłorocznymi Igrzyskami Paraolimpijskimi w Paryżu, po pozytywnych dyskusjach pomiędzy WPBSA i World Umiejętnościsport, potwierdzono, że snooker odbędzie się po raz pierwszy. Gospodarzem zawodów jest Tajskie Stowarzyszenie Sportu dla Osób Niepełnosprawnych i odbędą się w dniach 3–9 grudnia 2023 r.

SNOOKER ROZPOZNANY

Snooker był kluczowym sportem wprowadzonym w 1944 roku przez neurologa Ludwiga Guttmana w Narodowym Centrum Urazów Kręgosłupa i Szpitalu Stoke Mandeville, a później był jednym ze sportów założycieli Igrzysk Paraolimpijskich w Rzymie w 1960 roku.

W ostatnich latach WPBSA, poprzez swoją organizację stowarzyszoną Światowy bilard i snooker dla osób niepełnosprawnych (WDBS), stworzyło osobom niepełnosprawnym nowe możliwości konkurencyjnej gry w snookera w ramach ponad 40 uznanych wydarzeń w Wielkiej Brytanii i Europie kontynentalnej. Wzięli w nim udział gracze z całego świata, a koronowani byli mistrzowie z Indii, Hongkongu, Belgii i Polski.

Zarówno WPBSA, jak i WDBS podzielają długoterminowe pragnienie powrotu snookera na Igrzyska Paraolimpijskie i z radością przyjmują włączenie naszego sportu do tego ważnego wydarzenia.

READ  Podgląd: Albania vs. Polska - prognoza, wiadomości drużynowe, składy

„PRZEMAWCZY MOMENT”

Jason Ferguson, przewodniczący WPBSA, powiedział: „Włączenie snookera do tegorocznych Igrzysk World Umiejętnościsportowych jest kamieniem milowym dla naszego sportu. W 2015 roku założyliśmy WDBS, aby zachęcić osoby niepełnosprawne do gry w snookera i jest nam niezmiernie miło poznać tak wielu graczy, którzy podzielają naszą pasję do tego sportu.

„Ponieważ chcemy kontynuować nasz rozwój, świadectwem osiągnięć naszego zespołu, a zwłaszcza graczy, jest to, że snooker zajmuje swoje miejsce na prestiżowej imprezie obejmującej wiele dyscyplin sportowych, takiej jak World Umiejętnościsport Games. Życzę wszystkim biorącym udział w tym wydarzeniu każdy sukces. „”

Przewodniczący WDBS Nigel Mawer QPM powiedział: „To ogromny krok naprzód dla snookera dla osób niepełnosprawnych i znacząca okazja do zaprezentowania naszego sportu na arenie międzynarodowej”.

„Chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli to umożliwić, w tym naszym działaczom, sędziom i wolontariuszom, ale oczywiście samym zawodnikom i ich opiekunom lub kibicom”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *