Connect with us

Zabawa

We wrześniu na całym świecie ukaże się „Putin” polskiego reżysera Patryka Vegi – sekcja angielska

Published

on

We wrześniu na całym świecie ukaże się „Putin” polskiego reżysera Patryka Vegi – sekcja angielska

Film o tytule Putinzapowiada się bezkompromisowo 60-letnia biografia rosyjskiego dyktatora.

Stworzony przy użyciu innowacyjnej technologii sztucznej inteligencji film zostanie wydany jednocześnie w 35 krajach, w tym na głównych rynkach, takich jak Stany Zjednoczone i Indie, i według twórców filmu ma dotrzeć do potencjalnej widowni liczącej prawie 3,2 miliarda osób.

Vega ujawnił szczegóły dotyczące swojego nadchodzącego nowego filmu, który ma się odbyć w lutym.

Film, nakręcony w języku angielskim, zaczyna się od trudnego dzieciństwa Putina, gdy miał dziesięć lat, kiedy był molestowany przez ojczyma.

Przedstawia najważniejsze wydarzenia w życiu Putina, w tym jego wejście do KGB, pobyt w Dreźnie i quasi-kryminalną działalność jako zastępcy burmistrza Petersburga. W dalszym ciągu upamiętnia obie wojny czeczeńskie, w tym zamachy bombowe na mieszkania FSB w Bujnaksku, Moskwie i Wołgodońsku, które odegrały kluczową rolę w eskalacji drugiej wojny czeczeńskiej i znacząco zwiększyły popularność Putina.

Następnie film opowiada o kryzysie zakładników w Teatrze Moskiewskim i oblężeniu szkoły w Biesłanie, wydarzeniach, które doprowadziły do ​​wzmocnienia władzy rosyjskiego prezydenta i zakończyły się wojną na Ukrainie.

Prezydent Rosji Władimir Putin. Foto: EPA/Aleksiej Danichev/SPUTNIK/KREMLIN

Vega wykorzystała specjalną technologię deep-fake, aby nałożyć rysy twarzy Putina na twarz aktora. Technologia ta jest przeznaczona raczej do wyświetlaczy kinowych o wysokiej rozdzielczości niż do telefonów komórkowych. Przełom nastąpił po roku wysiłków i pokonaniu znacznych trudności technicznych.

Zapowiedź pokazu w Borodyance na Ukrainie

Reżyser udostępnił fragmenty filmu Borodyanka niedaleko stolicy Ukrainy Kijowa.

„Niezwykle ważna była dla mnie konfrontacja tego materiału z ludźmi z Ukrainy, ponieważ są oni bezpośrednio zaangażowani w wojnę” – powiedziała wówczas Vega.

Według Vegi reakcja największego dystrybutora na Ukrainie była w przeważającej mierze pozytywna, co doprowadziło do planów dystrybucji wersji z ukraińską dubbingiem na Ukrainie i na całym świecie, w krajach ze znaczną diasporą ukraińską.

„Nie ma złudzeń, że chce zatrzymać się na Ukrainie”

Vega ma taką nadzieję Putin przywróci tragedię i rzeczywistość wojny do światowego dyskursu. Powtarzając opinię analityków wojskowych, twierdzi, że wojna Putina toczy się nie tylko przeciwko Ukrainie, ale raczej przeciwko Zachodowi, wykorzystując Ukrainę jako pole bitwy.

Vega powiedział, że ta perspektywa wywodzi się z jego własnych doświadczeń dorastania w czasach komunizmu i zapewnia wgląd w szersze cele strategiczne Putina.

„Nie powinniśmy mieć złudzeń, że planuje zatrzymać się na Ukrainie” – powiedział reżyser.

Tak zasugerowali twórcy filmu Putin to coś więcej niż film; Jest to raczej przewodnik dydaktyczny pozwalający zrozumieć jednego z najniebezpieczniejszych przywódców na świecie, stworzony przy użyciu przełomowej technologii i oferujący głęboki wgląd w jego motywacje osobiste i polityczne.

(rt/gs)

Źródło: pap-mediaroom.pl, PAPKA

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *