VNL: Polska odsuwa się w trzecim secie i frustruje Brazylię

Autor: Rommel Fuertes Jr.
6 godzin temu

Wilfredo Leon Venero VNL

Wilfredo Leon Venero z Polski w Siatkarskiej Lidze Narodów (VNL) w Mall of Asia Arena. – MARLO CUETO/INQUIRER.net

MANILA, Filipiny — Polska przedłużyła swoją serię zwycięstw w Siatkarskiej Lidze Narodów (VNL) do trzech, pokonując w piątek Brazylię 25-23, 22-25, 25-21, 25-21 w Mall of Asia Arena w Pasay.

Po zaciętej walce w pierwszym i drugim secie Polka zwyciężyła w trzecim secie i objęła prowadzenie 2:1.

„Znajduję [third set] wygraliśmy dzięki naszemu podejściu do gry. Staraliśmy się bardziej skupić na przyjmowaniu, ale też cięższym serwowaniu niż wcześniej, popełniając mniej błędów i utrzymując dużo piłek w obronie” – powiedział Wilfredo Leon Venero po zdobyciu 22 punktów.

„Stworzyliśmy całkiem niezły set z serwami i kolcami. Kiedy wykonaliśmy dobrą robotę w tych dwóch elementach, to było to.

Podczas gdy Polska prowadziła zaledwie o punkt z wynikiem 20-19 w przedostatniej klatce, Leon Venero z powodzeniem wykorzystał zabójstwo, które zapoczątkowało zwycięstwo 4-1, które dało Polsce punkt 24-20.

Polak Bartosz Bednorz w Siatkarskiej Lidze Narodów (VNL) w Mall of Asia Arena. – MARLO CUETO/INQUIRER.net

Polak Jakub Kochanowski nie trafił w bramkę Brazylijczyków, ale ich własny błąd kosztował ich seta po tym, jak Lucas Saatkamp nie wykorzystał podania.

Polska w końcówce zaczęła inaczej, prowadząc 9:4.

O 17:13 Brazylia była nieco bliżej, ale błąd Felipe Roque w ataku dał Polakom impet, którego potrzebowali do końcowego gwizdka.

Bartosz Bednorz zdobył 11 punktów i ustanowił rekord Polski 8:2.

Brazylia ma teraz bilans 7:4, ale nie obyło się bez wysiłków Alana i Ricardo Souzy, którzy zdobyli odpowiednio 17 i 14 punktów.