Connect with us

Sport

Ustawodawcy amerykańscy odwiedzają Polskę, wzywając pomoc dla ukraińskiego wojska

Published

on

Ustawodawcy amerykańscy odwiedzają Polskę, wzywając pomoc dla ukraińskiego wojska

WARSZAWA, Polska – Wizyta w Polsce ponadpartyjnej delegacji amerykańskich prawodawców powiedziała w sobotę, że najpilniejszą potrzebą Ukrainy w walce z rosyjską inwazją jest wyposażenie i wsparcie kraju w jakikolwiek sposób, który pomoże mu w obronie niepodległości.

Siedmioosobowa delegacja pod przewodnictwem demokraty z Massachusetts, reprezentanta Stephena Lyncha, odwiedziła ośrodki recepcyjne dla uchodźców ukraińskich we wschodniej Polsce. Zwrócili uwagę na otwartość Polski w przyjmowaniu uchodźców z Ukrainy, w tym w gospodarstwach domowych. Ponad 2 miliony uchodźców wojennych przybyło do Polski od 24 lutego, kiedy wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę.

„Jesteśmy tutaj, aby uspokoić i wesprzeć ludność Ukrainy. Jesteśmy tutaj, aby podziękować narodowi polskiemu za niesamowitą hojność, jaką okazali uchodźcom – powiedział Lynch, przewodniczący Podkomisji Bezpieczeństwa Narodowego Komitetu Nadzoru i Reform.

Podczas sobotniego spotkania on-line z mediami amerykańscy ustawodawcy podkreślili potrzebę pilnego wsparcia ukraińskich sił zbrojnych w walce z siłami rosyjskimi. Powiedzieli, że nie ma miejsca na rozmowy pokojowe, dopóki trwa „gorąca wojna”.

„Najpilniejszym środkiem, jaki możemy podjąć, jest zapewnienie, aby ukraińscy bojownicy – ​​ci odważni patrioci walczący o swoją wolność – mieli każdy kawałek sprzętu, każdą cząstkę zaopatrzenia, każdą cząstkę wsparcia, którego możemy im zapewnić” – powiedział Zlinczować.

W odpowiedzi na pytanie o możliwą misję pokojową na Ukrainie powiedział: „Będzie czas na dyskusję, miejmy nadzieję, że będzie czas na dyplomację, ale teraz myślę, że ukraińskie wojsko działa w bardzo heroiczny sposób przeciwko wielu większy Wróg.”

Prezydent USA Joe Biden weźmie udział w nadzwyczajnym szczycie NATO w Brukseli w czwartek, aby omówić wojnę na Ukrainie i bezpieczeństwo europejskie.

Dopóki prezydent Rosji Władimir Putin będzie kontynuował agresję, „istnieje tylko jeden sposób reagowania – siła militarna” – powiedział Lynch.

Deputowany Mark Green, republikanin z Tennessee, który zasiada w Komitecie Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów, miał przesłanie dla Putina.

READ  Kyrgios produkuje kolejny showstopper, aby obalić rodaka de Minaur

„Zjednoczyliście NATO, zjednoczyliście Unię Europejską i Kongres Stanów Zjednoczonych. Przeciwstawiamy się twojej tyranii, jesteś zbrodniarzem wojennym” – powiedział Green. „Wycofaj swoje wojska z Ukrainy!”

Inni członkowie delegacji to demokraci Lori Trahan z Massachusetts i Chellie Pingree z Maine oraz republikanie Jake LaTurner z Kansas, Pat Fallon z Teksasu i Nancy Mace z Południowej Karoliny.

———

Śledź wszystkie historie AP o wojnie Rosji na Ukrainie na https://apnews.com/hub/russia-ukraine.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *