Connect with us

Sport

Ukraina prowadzi lądowe ćwiczenia wojskowe z USA, Polską i Litwą

Published

on

Kijów (Reuters) – Ukraina, Stany Zjednoczone, Polska i Litwa odbędą pod koniec lipca duże ćwiczenia wojskowe w zachodniej części Ukrainy, ogłosiło w poniedziałek ukraińskie wojsko.

Ćwiczenie Trzy miecze-2021, w którym weźmie udział ponad 1200 żołnierzy i ponad 200 wozów bojowych, potrwa od 17 do 30 lipca na poligonie Jaworowa w obwodzie lwowskim.

„Trzy miecze-2021 stwarzają dogodne warunki do rozwoju i efektywnej koordynacji jednostek krajów partnerskich w celu poprawy jakości i poziomu umiejętności bojowych” – napisano w oświadczeniu wojsko.

W zeszłym tygodniu Ukraina i Stany Zjednoczone rozpoczęły ćwiczenia wojskowe Sea Breeze, w których wzięło udział ponad 30 krajów z Morza Czarnego i południowej Ukrainy, pomimo próśb Rosji o odwołanie ćwiczeń.

Sea Breeze 2021 następuje po gwałtownym wzroście napięcia między NATO a Moskwą, która w zeszłym miesiącu poinformowała, że ​​oddała strzały ostrzegawcze i zrzuciła bomby na drogę brytyjskiego okrętu wojennego, aby przegonić go z wód Morza Czarnego u wybrzeży Krymu.

Stosunki między Kijowem a Moskwą załamały się po podbiciu Krymu przez Rosję i poparciu przez Rosję separatystycznej rebelii na wschodzie Ukrainy.

Ukraina powiedziała, że ​​wezwała NATO do przyspieszenia akcesji Ukrainy poprzez plan działań członkowskich iz zadowoleniem przyjęła oświadczenie sojuszu potwierdzające możliwość przystąpienia Ukrainy do sojuszu wojskowego.

(Sprawozdanie Pavla Polityuka, redagowanie przez Williama Macleana)

READ  Paweł Przedpelski ma „naprawdę dobre samopoczucie” występując w półfinale swojego rodzimego GP Polski
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *