Tsitsipas dociera do 1/8 finału w Miami, Rybakina do ćwierćfinału

27 marca (Reuters) – Grecki wicemistrz Stefanos Tsitsipas pokonał chilijskiego kwalifikatora Cristiana Garina 6-3 4-6 6-4, aby awansować do czwartej rundy Miami Open w poniedziałek, podczas gdy Elena Rybakina pokonała Elise Mertens, aby zachować swoje nadzieje zwycięstwa żywe rzadkie „podwójne słońce”.

Tsitsipas, wciąż zmagający się z trwającymi problemami z barkiem i rozgrywający swój pierwszy mecz w ciągu dwóch tygodni w Miami po pożegnaniu i walkowerze w pierwszych dwóch rundach, miał 12 asów i obronił trzy z czterech punktów przerwania w dwugodzinnym meczu.

„Czekałem bardzo długo, aby wyjść i zagrać” – powiedział Tsitsipas. „W zeszłym tygodniu czułem się prawie jak na wakacjach w Miami, więc cieszę się, że zacząłem.

„Nie będę kłamać, było ciężko z przeciwnikiem, który w przeszłości pokazywał dobry tenis przeciwko najlepszym graczom”.

Mecz utrzymywał się przy serwie, dopóki Tsitsipas nie objął prowadzenia 5-3 w pierwszej klatce, po czym utrzymał miłość, aby wygrać otwierającą bramkę, nie napotykając punktu przełamania.

Tsitsipas został przetestowany na początku drugiego seta, kiedy przegrał 40-0 i potrzebował zdobyć pięć punktów z rzędu, aby utrzymać serwis i zremisować na poziomie 1-1, ale nie udało mu się powtórzyć tej ucieczki przy stanie 4-5, kiedy Garin przełamał się i wymusił A. decydujący.

Grek zmarnował dwie szanse na przełamanie w meczu otwierającym trzeciego seta, ale zrobił przerwę, której potrzebował przy stanie 4:4, kiedy Garin popełnił podwójny błąd, podczas gdy Chilijczyk przegrał 40:30 w meczu, zanim Tsitsipas wykonał podanie.

Następna w kolejce Tsitsipasa jest Rosjanka nr 14, Karen Khachanov, która awansowała do 1/8 finału po zwycięstwie 6:2, 6:4 nad Czechem Jiri Lehecką.

Tsitsipas ma rekord 6-0 w bezpośrednich pojedynkach z Chaczanowem, ostatnio w półfinale Australian Open w styczniu, gdzie Grek zwyciężył w czterech setach i awansował do swojego pierwszego finału w Melbourne.

READ  Od poparcia Lewandowskiego zależy los piłkarskich Polaków w Katarze

Wśród innych mężczyzn, Argentyńczyk Francisco Cerundolo ogłuszył piątego rozstawionego Felixa Augera-Aliassime 6-2, 7-5, aby pomścić przegraną w trzeciej rundzie z Kanadyjczykiem dwa tygodnie temu w Indian Wells.

ŚWIECĄCA RYBAKINA

Rozstawiony z 10. miejsce Rybakina odbił się od załamania i otworzył mecz z Mertensem.

Następnie zwiększyła presję, gdy w drugiej przerwie wykonała wczesną przerwę i nie oglądała się za siebie, gdy mistrz Wimbledonu wszedł do kwarty z wygraną 6-4, 6-3.

Mertens, który w drodze do 1/8 finału pokonał dwie rozstawione zawodniczki Darię Kasatkinę i Petrę Martic, prowadził 4:3 w pierwszym secie, ale Rybakina wygrała i przejęła kontrolę w kolejnych sześciu grach, które przeciągnęły się do drugiej klatki.

Gdyby Rybakina zdobyła tytuł w Miami, byłaby dopiero piątą kobietą, która wygrała turnieje jeden po drugim w Indian Wells i Miami, co jest osiągnięciem znanym jako „Sunshine Double” ze względu na miejsca w Kalifornii i na Florydzie.

Rozstawiona z numerem trzecim Jessica Pegula pokonała Polkę Magdę Linette 6:1, 7:5 w meczu, w którym miała cztery przerwy podczas 28-minutowego otwarcia, a następnie wyczyściła dublet 5:2, aby nie zostać zepchnięta do trzeciego zdania.

Pegula, półfinalistka z Miami z zeszłego roku, która mieszka około 30 minut od miejsca turnieju, nie przegrała seta w swoich pierwszych trzech meczach, a następnie spotyka się z Rosjanką Anastazją Potapową, zwyciężczynią 6:4, 7:6(4) o Chinach Qinwen Zheng .

W innym meczu rozstawiona z numerem 25 Włoszka Martina Trevisan świętowała zwycięstwo 6:3, 6:3 nad byłą zwyciężczynią French Open Jeleną Ostapenko, rozstawioną z Łotwy 24. lokatą, i po raz pierwszy w swojej karierze awansowała do ćwierćfinału WTA 1000.