Connect with us

Sport

Trwa dyskusja na temat uciekinierów Warrena | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Trwa dyskusja na temat uciekinierów Warrena |  Wiadomości, sport, praca

WARREN, Pa. – Komitet sterujący pracuje nad zebraniem informacji zwrotnych i ustaleniem, w jaki sposób społeczność hrabstwa Warren może najlepiej wesprzeć przesiedlenie ukraińskich uchodźców.

To kolejny krok po zborowym forum, które odbyło się w zeszłym tygodniu w Pierwszym Kościele Luterańskim.

Swoimi historiami podzielili się Piper VanOrd, która przyjechała do Polski udzielać bezpośredniej pomocy, oraz ojciec Rick Tomasone, który ułatwił przeprowadzkę rodziny tutaj. Tak więc intencją spotkania było zebranie się osób zainteresowanych przesiedleniem.

„Te historie nie dotyczą tylko dobrych rzeczy zrobionych dla ludzi z daleka” powiedział Tom Pierotti, członek komitetu. „Te historie przypomną nam, że nie jesteśmy bezradni.

Pierotti, VanOrd, Tomasone, komisarz hrabstwa Ben Kafferlin i pierwszy pastor luterański Jeff Ewing tworzą komitet.

„Są rzeczy, które możemy zrobić… Możemy coś zmienić.”

Nie jest jasne, co ludzie mogą zrobić.

I nie jest to tylko jednoznaczne pytanie.

VanOrd wyjaśnił, że Polska zniosła ograniczenia umożliwiające uchodźcom wjazd do kraju, ale nie ma żadnych prawdziwych „Projekt” aby ludzie podążali za nimi, gdy przekraczają granicę.

To prawda lokalnie, a Kafferlin powiedział, że wszystkie sposoby, w jakie ludzie mogą pomóc, nie są jeszcze znane. Powiedział, że reakcja na pomysł przyjęcia uchodźców „W większości… (ja) byłam bardzo zadowolona z odpowiedzi” Nazwijmy to „bardzo pozytywnym, bardzo zachęcającym.

„Każdy z nas może w jakiś sposób pomóc” – podkreślił, zachęcając obecnych do pytania, w jaki sposób ich organizacje mogą pomóc „Rodziny takie jak ta. Ty i ja… którzy ich kochamy (i) możemy naprawdę pomóc.”

„Będziemy konsolidować opinie, które otrzymaliśmy w ciągu najbliższych kilku tygodni” zgodził się Pierotti „aby móc stworzyć raport, który odzwierciedla ducha społeczności i to, co uważamy za właściwe”.

READ  Niegdyś mistrz wagi ciężkiej, burmistrz Kijowa walczy teraz z Rosjanami

„To wspaniała okazja” powiedział Tomasone. „Mam nadzieję, że dzisiejsza noc doda ci trochę odwagi. Jesteśmy wspaniałą, wspierającą społecznością, hojną aż do przesady. Mamy okazję dokonać zmian”.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejContinue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *