Connect with us

Sport

Tom Walsh rzuca najlepsze w sezonie 22,31 mln, aby zarezerwować kolejne zwycięstwa w Polsce

Published

on

Tom Walsh znalazł przydatną formę pchnięcia kulą, gdy ważne spotkania w tym roku stają się ostre.

Alan_Lee/Photosport

Tom Walsh znalazł przydatną formę pchnięcia kulą, gdy ważne spotkania w tym roku stają się ostre.

As pchnięcia kiwi Tom Walsh osiąga imponującą formę w chwili, gdy w jego polu widzenia pojawiają się wielkie tegoroczne spotkania.

30-letni Cantab odniósł w zeszłym tygodniu kolejne zwycięstwa w Polsce, aby pokazać, że przygotowuje się do kulminacyjnego debla Pucharu Świata i Igrzysk Wspólnoty Narodów w lipcu.

Wyniki były niezwykłe zarówno dla kalibru zawodnika pokonanego przez wielkiego Kiwi, jak i dystansów, które rzucał, odnosząc zwycięstwo na Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy, a następnie Memoriał Orlen Janusza Kusocińskiego w Chorzowie.

Nowozelandczyk pobił rekord życiowy 21,80 m, zwyciężając w Bydgoszczy, prowadząc u siebie dwukrotnego mistrza świata w Ameryce Joe Kovacsa (21,76) i szokującego mistrza świata w Brazylii w 2022 roku Darlana Romaniego (21,45 m).

KONTYNUUJ CZYTANIE:
* Sam Tanner szykował się na znaczące spin-offy po wygranej na 1500 m w Prefontaine Classic
* As Discus Connor Bell wzrusza ramionami, aby zapewnić sobie chwałę Igrzysk Wspólnoty Narodów
* „Kiwi Women Can Fly”: cztery złote medale dla gwiazd Nowej Zelandii na Mistrzostwach Australii w lekkiej atletyce

Ale w Chorzowie przeniósł się na inny poziom, kiedy doprowadził metalową piłkę na najlepsze w sezonie 22,31 m do wygodnego domu Kovacsa (22,00 m) i lokalnej nadziei Konrada Bukowieckiego (21,66 m).

Zwycięski rzut Kiwi w trzeciej rundzie był nie tylko jego najlepszym dystansem w 2022 roku, ale także ósmym najlepszym rzutem w historii, zostawiając go w tyle za rekordzistami świata Ryanem Crouserem (23,02 m) i Kovacsem (22,49) w tym sezonie.

W międzyczasie obiecująca nowozelandzka sztafeta sprintu kobiet poprawiła swój krajowy rekord 4×100 i zbliżyła się do standardu Igrzysk Wspólnoty Narodów z niesamowitym 43,79-sekundowym okrążeniem podczas spotkania przed Oceanią w Mackay.

Kwartet Anny Percy, Zoe Hobbs, Georgii Hulls i Livvy Wilson pędził po torze, aby pobić poprzedni rekord 44,05 sekundy ustanowiony przez Wilsona, Rosie Elliott, Hulls i Hobbs w Sydney na początku kwietnia.

READ  FC Barcelona idzie do sądu. Prosi Neymara o miliony euro. Piłka nożna „Stał się nieuczciwie bogaty”

Standard Igrzysk Wspólnoty Narodów to zaledwie 43,30 sekundy. To już piąty raz, kiedy Hulls prowadzi trzeci etap rekordowej krajowej sztafety 4×100.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.