Connect with us

Sport

TOM POLAND: Radość z grantów

Published

on

TOM POLAND Południowy pisarz

Po ukończeniu szkoły średniej miałem nadzieję, że dostanę stypendium na grę w piłkę nożną. Grałem w pierwszej drużynie w drużynie juniorów i przez trzy lata zaczynałem w uniwersytecie.

Granie w małym college’u było w najlepszym razie długą drogą. Mimo to marzyłem o stworzeniu zespołu na studiach. W moim siódmym meczu mojego seniorskiego sezonu przeciwnik przebił mnie włócznią i złamał trzy kręgi. Moje nadzieje na stypendium wyleciały przez okno i okno się zatrzasnęło. I tak nie byłem tak dobry, ale marzyłem o wielkich rzeczach.

Poza piłką nożną uwielbiałem polować w tych gruzińskich wiejskich czasach. Próbowałem polować na indyki, ale zasnąłem w zimnych żaluzjach. Próbowałem polować na jelenie, ale nie miałem nikogo, kto mógłby mnie nauczyć o bielikach. Próbowałem polować na gołębie i przepiórki moim Mossbergiem .410 i nie zabiłbym ptaka, gdyby przeleciał przez mój wybieg. Poszedłem raz na polowanie na króliki i udało mi się sfotografować zygzakowatą bawełnę. Spóźniłam się.

Najbardziej podobało mi się polowanie samotnie w lesie za moim domem, polowanie na wiewiórki. Mógłbym to zrobić z moim psem, Krótkim, który biegałby od drzewa do drzewa, goniąc wiewiórki.

Ludzie też czytają…

Mój ojciec ciężko pracował, długie godziny, sześć dni w tygodniu. W rezultacie stowarzyszenie łowieckie ojciec-syn nigdy się nie zmaterializowało. Piłka nożna i polowania się skończyły, a ja wstąpiłem na University of Georgia, ale nadal trzymałem się swojej miłości do tego sportu. Celowałem tam w strzelaniu z łuku. Wytrzymałość strzału, podniesienie łuku, trzask i brzęczenie cięciwy, lot strzały i satysfakcja z trafienia w dziesiątkę ekscytowały mnie. O ile pamiętam, UGA nie przyznaje stypendiów łuczniczych. Po raz kolejny patrzyłem z zewnątrz.

Zawsze żałowałem, że nie otrzymałem oferty stypendialnej. Kiedy dowiedziałem się, że DNR Karoliny Południowej nadzorował program łuczniczy w szkole średniej, On Target for Life, prześladowało mnie marzenie o zdobyciu stypendium. Och, być znów młodym z łukiem w dłoni.

READ  Kota bokserka, która przekonała swoich rodziców do rezygnacji z przygotowań do IIT i sięgnięcia po rękawice bokserskie

gliny wybuchowe? Z pewnością wyglądało to zabawnie, ale nie miałem nikogo, kto pokazałby mi zasady. Jednak dzisiejsza młodzież może uprawiać sporty na kortach ziemnych dzięki Scholastic Clay Target Sports DNR, programowi rozwoju młodzieży. Trap, Skeet i Sportclays uczą umiejętności życiowych, takich jak zarządzanie bronią palną, bezpieczeństwo, praca zespołowa, etyka, pewność siebie i inne wartości życiowe.

Harry Hampton Memorial Wildlife Fund Inc., prywatna korporacja non-profit, współpracuje z SC DNR, aby pomóc w zapewnieniu funduszy na stypendia. Razem promują edukację, badania, zarządzanie i administrowanie prawami dotyczącymi gier i ryb, które sprzyjają ochronie dzikiej przyrody, zasobów morskich i innych zasobów naturalnych Karoliny Południowej. I młodość, kluczowy zasób.

Trzecia doroczna kolacja i aukcja funduszy odbędzie się w Kolumbii 23 marca w Seawell’s. Od początku impulsem dla gali była zbiórka pieniędzy na programy młodzieżowe w szkołach Karoliny Południowej i coś jeszcze. tworzyć radość. I warto zauważyć, że wszyscy fundraiserzy Hampton Fund wspierają stypendia i radość. 23 marca będę tam, aby cieszyć się grą, spotkać starych przyjaciół i dowiedzieć się więcej o stypendiach dla młodzieży z Południowej Karoliny. A Good Time pomaga młodzieży w karierze w dziedzinie dzikiej przyrody, rybołówstwa, leśnictwa, biologii, zoologii, nauk o morzu, naukach o środowisku lub dziedzinach pokrewnych.

Cóż to musi być za radość otrzymać stypendium. Co za przyjemność być docenionym za osiągnięcia. Co za radość trzymać jeden z tych za dużych czeków. Cieszy mnie fakt, że absolwenci szkół średnich dostają stypendia. Wszystko to datuje się na rok 1992, kiedy to Hampton Fund stworzył swój program stypendialny, grant w wysokości 5000 USD przyznawany corocznie przez maksymalnie cztery kolejne lata.

Jeśli chodzi o mnie, udało mi się przejść przez UGA dzięki hojnemu wsparciu moich rodziców i pracy w niepełnym wymiarze godzin w kwiaciarni i jako kelnerka. Dni zorganizowanego sportu minęły, a przede mną niepewna przyszłość. Nie wiedziałem, że skończę w SC DNR przez dziewięć lat i będę pracował z niektórymi dobrymi ludźmi, którzy sprawiają, że Hampton Fund działa.

READ  Collins niszczy Świątka w ramach przygotowań do finału Barty

Czy znasz młodą osobę zainteresowaną karierą związaną z zasobami naturalnymi? Powiedz im o tych stypendiach. Zachęć ich, aby dowiedzieli się więcej o programie dotacji Harry Hampton Wildlife Fund. I zobacz galę 23 marca.

Pochodzący z Gruzji Tom Poland pisze cotygodniowe felietony o Południu, jego mieszkańcach, tradycjach, stylu życia i kulturze oraz często rozmawia z grupami z Południa. Gubernator Henry McMaster przyznał Polsce najwyższe odznaczenie cywilne Karoliny Południowej, Order Palmetto, stwierdzając: „Jego praca jest wyjątkowa dla państwa”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *