Connect with us

Zabawa

To „niebezpieczeństwo!” Pytanie zakończyło zwycięską passę Matta Amodio

Published

on

Wieloletni „Jeopardy!” Mistrz Matt Amodio rozegrał swój ostatni mecz… na razie.

Po zdumiewających 38 zwycięstwach z rzędu w popularnym teleturnieju 30-letni doktorant informatyki na Uniwersytecie Yale ostatecznie przegrał w poniedziałek wieczorem z rywalami Jonathanem Fisherem i Jessicą Stephens.

Fisher, aktor z Florydy, wygrał mecz za 29 200 dolarów, podczas gdy Stephens, specjalista od badań statystycznych z Tennessee, zajął drugie miejsce za 28 799 dolarów. Amodio zajął trzecie miejsce z 5600 $.

W poniedziałek wyruszamy na ostateczne niebezpieczeństwo! W pierwszej rundzie Fisher i Stephens zgromadzili odpowiednio 14 600 $ i 14 400 $, podczas gdy Amodio stracił 10 600 $.

Oto ostatnie niebezpieczeństwo! Zauważmy, że przypieczętował los Amodio: „Nazistowskie Niemcy zaanektowały ten naród i podzieliły go na regiony alpejskie i naddunajskie; alianci podzielili go później na cztery sektory.”

Pytanie poprawnie postawione przez Fishera i Stephensa brzmiało: „Czym jest Austria?” Amodio postawił 5000 $ na „Czym jest Polska?”.

„Musimy pożegnać się z Mattem Amodio z niesamowitą 38-dniową passą zwycięstw” – powiedział tymczasowy gospodarz Mayim Bialik podczas transmisji.

„To jest jeden do książek. To był zaszczyt i przyjemność oglądać cię tutaj. Gratulacje. Co za początek tygodnia ”.

Na Twitterze Amodio pogratulował swoim „genialnym rywalom” za „dobrze rozegraną grę”. Jego skumulowane wygrane w kategorii „Danger!” wyniosły aż 1,5 miliona dolarów – trzecią najwyższą sumę wszechczasów poza turniejem, za serią GOAT Kenem Jenningsem z 2,52 milionami dolarów i Jamesem Holzhauerem z 2,46 milionami dolarów.

Pod względem zwycięskich serii Amodio plasuje się na drugim miejscu za Jenningsem, który w swoim rekordowym biegu w 2004 roku odniósł 74 zwycięstwa z rzędu. Podobnie jak Jennings i Holzhauer przed nim, Amodio powróci na kolejny Turniej Mistrzów w programie rywalizacji.

Jego detronizacja następuje w związku z ciągłymi poszukiwaniami przez instytucję telewizyjną stałego gospodarza, który zastąpi nieżyjącego już Alexa Trebeka. W międzyczasie Bialik i Jennings zamienią się rolami gospodarzy na resztę roku.

READ  Bezprzewodowe skrzydło obserwacyjne DoT zakłóca działanie 140 nielegalnych wzmacniaczy sygnału mobilnego w Delhi, Telecom News i ET Telecom

„Zawsze chciałem jednego [“Jeopardy!”] Champion i to właśnie osiągnąłem ”- powiedział Amodio w oświadczeniu.

„Wiem, że w każdej grze w quiz, w którą gram, wchodzę do gry z odrobiną zastraszenia. Ale podoba mi się też odznaka, którą reprezentuje. Jako ktoś, kto stawia na pierwszym miejscu wiedzę i wiedzę, naprawdę dobrze jest wszędzie towarzyszyć.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *