Connect with us

Zabawa

Thriller z Lesley Manville w roli głównej krąży w Polsce

Published

on

Thriller z Lesley Manville w roli głównej krąży w Polsce

Główne zdjęcia do thrillera o zimnej wojnie trwają obecnie w Warszawie Zima Wrony.

Lesley Manville gra doktora. Dołącza Joan Andrews, profesor psychiatrii W Polsce ogłaszany jest obecnie stan wojenny. Po tym, jak była świadkiem brutalnego morderstwa z rąk tajnej policji, Joan staje się ściganą uciekinierką, walczącą o życie.

Do Manville dołączyli Tom Burke, Zofia Wichłacz i Andrzej Konopka. Operatorem filmu jest Tomasz Naumiuk, a reżyserką Kasia Adamik.

Zima Wrony Producentem są polskie Wild Mouse Production i Film Produkcja, a także irlandzka Iris Productions i brytyjska Film and Music Entertainment.

Douglas Cummins jest koproducentem. Polska reżyserka Agnieszka Holland jest producentem wykonawczym dla ISB obok R. Paula Millera, Jamesa DeMasiego, Jonny’ego Bostona, Archila Gelovaniego z Wielkiej Brytanii i Ursuli Romero Gerberding.

Zima Wrony został ufundowany we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Funduszem Filmowym w Luksemburgu i brytyjskim funduszem Global Screen Fund – ufundowany przez Departament Kultury, Mediów i Sportu rządu Wielkiej Brytanii i zarządzany przez BFI, AX1 Films, ISB Films i London Town Films. HanWay Films zaprezentuje materiał filmowy kupującym na tegorocznych Europejskich Targach Filmowych (EFM, 15-21 lutego).

READ  Pełny zwiastun polskiego filmu alpinistycznego Broad Peak z Netflix
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *