Connect with us

Sport

Testy zawodników na COVID-19, urzędnicy obowiązkowi co 72 godziny

Published

on

Przeprowadza się średnio 500 badań i sporządza raporty tego samego dnia przez Regionalne Centrum Badań Medycznych ICMR (RMRC), Bhubaneswar

Reprezentatywne zdjęcie. Getty

Bhubaneśwar: Zawodnicy i urzędnicy przybywający do stolicy stanu na nadchodzące mistrzostwa świata w hokeju na lodzie juniorów będą przechodzić testy RT-PCR co 72 godziny, powiedział w sobotę starszy urzędnik działu sportowego.

Przeprowadzanych jest średnio 500 badań, a raporty sporządzane są tego samego dnia przez Regionalne Centrum Badań Medycznych ICMR (RMRC) w Bhubaneswar.

„Co 72 godziny każda osoba, w tym zawodnicy, urzędnicy, personel hotelowy i personel biorący udział w wydarzeniu, będzie poddawana ponownemu testowi” – ​​powiedział R. Vineel Krishna, sekretarz ds. sportu i młodzieży w Odisha.

Turniej odbędzie się tutaj od 24 listopada do 5 grudnia.

Wyjaśniając, że administracja państwowa robi wszystko, co w jej mocy, aby przygotować igrzyska do sprawnego przebiegu, Krishna powiedział: „Pracujemy nad tym, aby ta międzynarodowa impreza sportowa była bezpieczna i bezpieczna dla młodych hokeistów, którzy przybyli tutaj z wielkimi marzeniami. „aby uczynić niezapomnianym.” ”.

Biorąc pod uwagę niezliczoną ilość wyzwań stawianych przez COVID-19 Pandemia, urzędnicy imprezy kierowani przez komitet organizacyjny, próbowali stworzyć bezbłędny system testowania i śledzenia dla bezproblemowego wydarzenia, powiedział.

Powiedział, że wyznaczeni funkcjonariusze z departamentu osobiście nadzorują wszystko, co działa, jednocześnie upewniając się, że nikt nie przegapi 72-godzinnego cyklu.

„Zadbamy o to, aby ten proces przebiegał sprawnie, zgodnie z harmonogramami treningów i meczów oraz w dogodnym dla Ciebie terminie. Nie powinno to być dla zawodników przytłaczającym przeżyciem” – powiedział sekretarz sportowy.

Testy nabrały tempa od 15 listopada, kiedy przybyły międzynarodowe zespoły.

Oddział Bhubaneswar Municipal Corporation (BMC) i oddział Capital Hospital stacjonują do pobierania próbek w różnych hotelach, w których zakwaterowani są gracze.

W sumie użyto 12 jednostek. Po przybyciu na lotnisko gracze są zabierani do swoich hoteli, gdzie zespół testowy z zestawem PPE testuje każdego przybywającego gracza i urzędnika.

READ  Pobór podatków w celu usprawnienia obsługi karetek w Polsce | Wiadomości, sport, praca

Poza tym w przypadku zgłoszenia incydentu zostaną podjęte środki zaradcze. Bhubaneswar był jednym z pierwszych miast, które zostały zaszczepione w 100 procentach, więc jest tam pewna ulga, powiedział.

Kilka drużyn, w tym Indie, Niemcy, Polska, Belgia, USA, Kanada, RPA i Holandia, przybyło już do Bhubaneswar przed turniejem, a kilka kolejnych przybędzie w ciągu najbliższych kilku dni, powiedział.

To już trzeci raz, kiedy Indie są gospodarzem prestiżowego turnieju, który odbył się w New Delhi w 2013 roku i w Lucknow w 2016 roku.

W wydarzeniu bierze udział łącznie szesnaście narodów. Gospodarze i obrońcy tytułu z Indii są połączone w puli B wraz z Kanadą, Francją i Polską.

Pozostałe zespoły w akcji to Belgia, Malezja, RPA i Chile w puli A; Holandia, Hiszpania, Korea i USA są zgrupowane w puli C, podczas gdy Niemcy, Argentyna, Pakistan i Egipt znajdują się w puli D.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.