Szybki start prowadzi Penobscot Pioneers obok Edwarda Little/Leavitt/Poland

3 grudnia – W sobotę drużyna Penobscot Pioneers wyrządziła większość szkód w pierwszej kwarcie przeciwko Edwardowi Little/Leavitt/Poland Red Hornets.

Kooperacyjna drużyna hokeja na lodzie dziewcząt, złożona z zawodników z Brewer, Bangor, Hampden, Hermon, John Bapst, Old Town i Orono, pokonała Edwarda Little/Leavitt/Poland 10:2 na hali Norwegia Savings Bank Arena.

Pionierzy strzelili siedem z 10 bramek w pierwszej połowie. Paige Oakes, Meghan Delahanty i Jordin Williams strzeliły po dwa gole w pierwszych 15 minutach.

Oakes zaliczył trzy asysty, a Williams dodał dwie.

„Nasze dziewczyny przyszły i chciały złożyć oświadczenie” – powiedział trener Penobscot Jarrod Williams. „Edward Little zrobił na mnie wrażenie – walczyli bez względu na wynik na tablicy wyników, walczyli przez cały czas. Będą twardzi. Myślę, że w drugiej połowie będą dobrym zespołem.

Delaney Carr również strzelił gola w pierwszej kwarcie dla Pioneers (3-0).

„Byli w szoku; Myślę, że byli trochę zmarznięci” – powiedział po pierwszej kwarcie trener Red Hornets Dana Berube o swoim zespole. – W pierwszych dwóch kwartach nie było zbyt wiele dobrego.

Olivia Veves i Isabella Brideau strzeliły swoje pierwsze gole dla Pioneers w drugiej kwarcie.

„(Isabella) Brideau jest studentką pierwszego roku, ale robi wrażenie; trafiła prosto do jednego z naszych czołowych zawodników” – powiedział Jarrod Williams. „Wykonała naprawdę dobrą robotę. A Olivia Veves, studentka drugiego roku z Hampden, strzeliła swojego pierwszego gola, co było bardzo fajne.

Anna Molloy zdobyła bramkę w trzeciej kwarcie i było już 10:0. Miała także pomocnika w grze.

Ostatnie dwa gole strzelili Red Hornets (1-1). Kylee Spugnardi strzelił pierwszego gola na 2:36 przed końcem, a Ella Labelle 39 sekund później.

„Szczególnie podobała mi się nasza reakcja w ostatnich minutach trzeciej kwarty” – powiedział Berube. „Wykorzystamy te pozytywne aspekty i będziemy je kontynuować”.

READ  Liverpool ma rewelacyjnego kandydata do zastąpienia van Dijka. Ma dopiero 20 lat! Piłka nożna

Hokej dziewcząt: Cheverus/Windham przejeżdża obok St. Dom’s