Connect with us

Zabawa

Syryjskie linie lotnicze zawieszają loty na Białoruś z powodu kryzysu migracyjnego

Published

on

DAMASKUS, Syria (AP) – prywatne linie lotnicze Cham Wings Airlines w Syrii zawiesiły w sobotę loty między Damaszkiem a białoruską stolicą Mińskiem z powodu „krytycznych okoliczności” na granicy białorusko-polskiej, gdzie tysiące migrantów próbowało dostać się do Unii Europejskiej.

Firma poinformowała, że ​​większość pasażerów podróżujących do Mińska to obywatele Syrii i trudno było odróżnić osoby podróżujące na Białoruś jako miejsce docelowe od innych migrantów.

„Cham Wings Airlines zdecydowały o zawieszeniu lotów na lotnisko w Mińsku od soboty 13 listopada 2021 r.” – poinformowała firma.

Tysiące ludzi z całego Bliskiego Wschodu, w tym wielu Irakijczyków i Syryjczyków, próbowało w tym roku dostać się do UE tylnymi drzwiami, które otworzyła Białoruś, która nie jest członkiem UE.

W ostatnich miesiącach Białoruś zaczęła oferować łatwe wizy turystyczne Irakijczykom, Syryjczykom i innym z Bliskiego Wschodu i Afryki. Mogli więc teraz dolecieć na skraj Europy wygodnymi lotami na Białoruś, a potem próbować przekraść się do Polski, Litwy czy Łotwy, wszystkich członków UE.

READ  3-minutowy fragment wakacyjnego filmu z małomiasteczkowych Żydów w przednazistowskiej Polsce to wzruszający, wnikliwy film
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.