Connect with us

Zabawa

„Sylwester Marzeń” TVP Ostróda bez widowni, która wyrazi swoją opinię

Published

on

W zeszłym tygodniu Telewizja Polska oficjalnie ogłosiła, że ​​będzie to w tym roku „Sylwester we dwoje” odbywa się w amfiteatrze w Ostródzie. Będą gwiazdy disco polo, zwyciężczyni Eurowizji Roksana Węgiel i Viki Gabor, a także zagraniczni artyści Thomas Anders, Francesco Napoli i Helena Vondráčková. Koncert poprowadzą Izabella Krzan, Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska, Rafał Brzozowski, Aleksander Sikora i Norbi.

TVP zapewniła, że ​​koncert zostanie zorganizowany zgodnie z Nowe ograniczenia epidemiczne, zgodnie z którymi hotele – z kilkoma wyjątkami – nie mogą przyjmować gości w podróże służbowe od 28 grudnia do 17 styczniaZabrania się zgromadzeń powyżej 5 osób, a wieczorem iw Sylwestra dom można zostawić tylko do pracy lub w nagłych wypadkach.

Prezes Telewizji Polskiej na konferencji prasowej Jacek Kurski Podkreślił, że sylwestrowy koncert TVP jest w tym roku szczególnie ważny, jeśli w wyniku epidemii ludzie zamierzają spędzić Sylwestra w domu. – Dlatego tegoroczny „Noworoczny Sen” w Telewizji Polskiej to coś jak prąd, jak gaz, jak woda. Jesteśmy po prostu medium, które jest dostępne dla każdego domu w Polsce. Jak jedzenie, jak powietrze – nie da się żyć bez „Sylwestra” – podkreślił Kurski.

A co z tancerzami i sylwestrowymi wieczorami TVP?

We wtorek w mediach pojawiły się informacje, że polska telewizja może obejść epidemiczne ograniczenia. Około 300 tancerzy wystąpi na widowni amfiteatru i pozuje jako publiczność, a na koncercie będą mogli być obecni jako ludzie wykonujący swoją pracę.

Osoby pracujące przy „Sylwestrze Marzeniu” mają zostać zakwaterowane w ośrodku wypoczynkowym TVP w Sarnówku, kilkadziesiąt kilometrów od Ostródy. Zakaz działalności hotelarskiej nie dotyczy hoteli pracowniczych.

Pracownik Powiatowej Służby Higieny w Ostródzie podkreślił, że zgodnie z regulaminem na koncercie nie będzie publiczności, więc nie jest to impreza masowa. Nie wykluczył, że policja i Ministerstwo Zdrowia będą monitorować przebieg zdarzenia.

READ  Audrey Diwan chce sprowadzić zwycięzcę weneckiego „Happeningu” do USA

Jerzy Owsiak, dyrektor Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, opublikował podobne komentarze na Facebooku. – Telewizja na żywo i artyści rozpoczną koncert w Sylwestra. Na przykład to jest moje pytanie do artystów – a gdzie będziesz spać, gdy hotele będą zamknięte? I pytanie o obsługę całego projektu w TVP – gdzie będziesz spać skoro hotele są zamknięte? I pytanie do pana Jacka Kurskiego – gdzie się zatrzyma, gdy wszystkie hotele są zamknięte – powiedział Owsiak.

TVP: „Sylwester Marzeń” jest całkowicie legalny

W czwartek po południu telewizja polska ogłosiła w komunikacie prasowym, że tegoroczny „Sylwester Marzeń z Dwójką” odbędzie się „całkowicie legalnie i z zachowaniem wszelkich ograniczeń przewidzianych rozporządzeniem Rady Ministrów z 21 grudnia 2020 r.”.

Nadawca publiczny zaznaczył, że dopuszczalna jest organizacja koncertu bez udziału publiczności. – Większość artystów zaraz po przedstawieniu wróci do domu, a pracownicy produkcji skorzystają z noclegów w obiektach spełniających wymagania rozporządzenia – powiedział.

TVP zaapelowała, aby „nie ujawniać wielu nieprawdziwych informacji na temat Nowego Roku, które są sprzeczne z oficjalnym stanowiskiem informacji firmy”. Zapowiedziała, że ​​w każdym takim przypadku podejmie „zdecydowane kroki prawne”.

TVP bez koncertu plenerowego w Zakopanem

W ostatnich latach Telewizja Polska organizuje koncerty sylwestrowe w Zakopanem. Zarówno gwiazdy polskie (w sylwestra, jak w rozrywkowych programach TVP występowali wykonawcy disco polo), jak i gwiazdy zagraniczne. Koncerty były mocno promowane przez publicznego nadawcę, a widownia była chełpliwa, przeważnie znacznie wyższa niż konkurencyjne wydarzenia TVN i Polsat.

Według Nielsen Audience Measurement Zeszłoroczny „Sylwester Marzeń z Dwójka” obejrzało średnio 4,96 mln widzów na kanale „Sylwestrowa Moc Przebojów” w Polsacie – 2,19 mln widzów – oraz koncert „Warszawa – stolica sylwestra 2019” w TVN z 1, Obejrzano 44 miliony widzów.

W sylwestrowym Polsacie z dwóch studiów TVN wyświetla filmy

READ  Netflix, Chipotle, United Airlines itp.

Telewizja Polsat w ostatnich latach organizowała koncerty sylwestrowe w Chorzowie i TVN w Warszawie. W tym roku Polsat zorganizuje koncert sylwestrowy w dwóch warszawskich studiach bez udziału publiczności. Będą między innymi Dawid Kwiatkowski, Alicja Majewska, Loony, Boney M. i Maizie Williams.

Z drugiej strony TVN pokazuje filmy fabularne w sylwestra. W związku z epidemią nadawca nie organizował latem żadnych imprez plenerowych, na których koncerty mogłyby odbywać się przy ograniczonym udziale publiczności.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.