Świątek dobrze prezentuje się na trawie

BAD HOMBURG, Niemcy: Iga Świątek z łatwością awansowała do ćwierćfinału Bad Homburg Open, pokonując 6:3, 6:1 Jil Teichmann w środowej rozgrzewce Wimbledonu.

Mistrzyni French Open zdołała zamienić swój pierwszy break point na prowadzenie 3:2 w pierwszym secie na korcie trawiastym, a następnie uzyskała wynik w 1 godzinę i 19 minut.

ŁATWE ZWYCIĘSTWO Polka Iga Świątek biegnie po piłkę podczas meczu ze Szwajcarką Jil Teichmann podczas turnieju tenisowego WTA w Bad Homburg, Niemcy, środa, 28 czerwca 2023 r. ZDJĘCIE MICHAEL PROBST/AP

Świątek obroniła trzy break pointy w swoim pierwszym gemie serwisowym, a kolejnego break pointa zdobyła dopiero w ostatnim serwisie w tym meczu. Obroniła wszystkie pięć break pointów, z którymi się spotkała, jednocześnie wykorzystując cztery ze swoich pięciu szans przeciwko Szwajcarowi, który zajmuje 129. miejsce.

„Z roku na rok coraz łatwiej jest mi przestawić się z gry na kortach ziemnych na trawiastą” — powiedział Świątek, którego trenerem jest kolega z Polski Tomasz Wiktorowski. „Myślę, że to przyjdzie z doświadczeniem. Mam trenera, który wie, jak trenować takie zawodniczki jak Aga Radwańska, które są dobre na trawie, więc jestem dość optymistycznie nastawiona do mojej przyszłości na trawie.

Następnie Świątek zmierzy się z Rosjanką Anną Blinkową, która w meczu ostatniej rundy drugiej rundy pokonała 20-letnią Kanadyjkę z Filipin Leylah Fernandez 7:5, 6:2.

Wcześniej Katerina Siniakova pokonała Jewgieniję Rodinę 6:2, 6:4 i po raz pierwszy wystąpiła w ćwierćfinale od czasu powrotu po kontuzji nadgarstka, która wykluczyła ją z gry na dwa miesiące po Miami Open 21 marca.

Następnie Siniakova gra z drugą rozstawioną Ludmiłą Samsonową.

Lucia Bronzetti pokonała czwartego egipskiego Mayara Sherifa 1:6, 7:6(2), 6:3 i awansowała do swojego pierwszego ćwierćfinału na trawie.