Connect with us

Sport

Sukcesy polskiej drużyny na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020 – Dziennik Filmowy

Published

on

Sukcesy polskiej drużyny na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020 – Dziennik Filmowy

Sportowcy byli kręgosłupem reprezentacji Polski podczas Olimpia w Tokio – Zdołali zabrać do domu 9 z 14 medali. Największym rozczarowaniem była ćwierćfinałowa porażka siatkarek; Sportowcy Dawid Tomala i Patryk Dobek wywołali jednak absolutną sensację, a chyba największą niespodzianką był zapaśnik Tadeusz Michalik. Podsumujmy występy polskiej reprezentacji na tegorocznych Letnich Igrzyskach Olimpijskich.

Absolutna duma

Pod względem występów mecze dla Polski są najlepsze od 2000 roku. Polska drużyna zdobyła w Tokio 14 medali. Najwięcej, bo aż 9 medali, zdobyli sportowcy. Reprezentacja Polski wzięła udział w 137 z 339 imprez w 28 dyscyplinach.

Największą sensacją zespołu był złoty medal na 50-kilometrowym biegu Davida Tomali. Polak pokonał dystans w 3.50.08. Kolejny sukces należy do Marii Andrejczyk, która zdobyła srebrny medal w rzucie oszczepem. Wtedy dość nieoczekiwanie Patryk Dobek wywalczył brązowy medal na 800 m.

Polacy okazali się niezwyciężeni w rzucie młotem. Anita Włodarczyk zdobyła złoto – i jest to jej trzeci złoty medal olimpijski w jej karierze! – natomiast Malwina Kopron sięgnęła po brąz. Wojciech Nowicki zdobył złoto, a Paweł Fajdek brąz – absolutni bohaterowie!

Polska drużyna może również wskazać na udany występ w sztafecie 4×400 metrów. Złoto wywalczyło sztafetę mieszaną, którą poprowadzili Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński. Sztafeta kobiet zdobyła srebrny medal: Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic.

Więcej osiągnięć

Poza tematem lekkoatletycznym nie było już tak kolorowo. Żeglarze Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill startujące w klasie 470 zdobyli srebrny medal. Karolina Naja i Anna Puławska również zdobyły srebro w regatach kajakowych na K2 500 m. Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska popłynęły po brąz na K4 500 m.

READ  Francja czekała na takie osiągnięcie ponad sto lat. Camavinga znów zadziwia. Piłka nożna pogromowa

Pierwszym medalem dla Polski było srebro, które w ubiegłą środę zdobyły nasze wioślarskie deble: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann. Brąz trafił też w ręce zapaśnika Tadeusza Michalika, który walczył w stylu klasycznym w kategorii 97 kg.

Oczekiwania vs Rzeczywistość

22 medale na igrzyskach olimpijskich w Tokio – dokładnie to przewidywała przed zawodami amerykańska agencja informacyjna Associated Press dla polskiej drużyny. Spełniła się tylko jedna z przewidywań – większość medali zdobyli sportowcy.

Trzeba jednak przyznać, że początek wielkiej imprezy nie był idealny. Igrzyska rozpoczęły się skandalem, który wstrząsnął całą międzynarodową sceną sportową. Z powodu błędu we wniosku Polskiego Związku Pływackiego część polskich reprezentantów nie mogła wziąć udziału w igrzyskach w Tokio.

Jan Hołub, Aleksandra Polańska, Dominika Kossakowska, Alicja Tchórz, Bartosz Piszczorowicz i Mateusz Chowaniec musieli wrócić do Polski na krótko przed rozpoczęciem igrzysk. Polski Związek Pływacki tymczasem odrzuca zarzuty: W oświadczeniu stwierdzili, że winę ponosi także oficjalna federacja.

Obstawianie wygranej

Choć start Polski był bardzo wyboisty, udało im się zaskoczyć swoich fanów niespodziewanymi sukcesami. Nic dziwnego, że coraz więcej entuzjastów sportu chętnie bierze udział we wspieraniu swoich idoli poprzez… zakłady.

W sumie, Zakłady bukmacherskie i kasyna online dostępne w Polsce Dając fanom wiele świetnych sposobów na to, a zjawisko to zyskuje na popularności. Kto wie, może my też możemy spodziewać się zwycięskich zakładów na kolejnych Igrzyskach Olimpijskich! Zobaczymy! Tymczasem kłaniamy się głęboko polskiej kadrze olimpijskiej – dobra robota i gratulujemy wielkich sukcesów!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *