Connect with us

Sport

Stany Zjednoczone i Iowa dominują w historycznej imprezie wrestlingowej na Globe Life Field Texas Rangers

Published

on

Nie poszło zgodnie z planem, ale osoby zaangażowane w organizację Bout at the Ballpark Wrestling w Globe Life Field w Arlington w Teksasie – domu drużyny Texas Rangers z Major League Baseball – uznały to wydarzenie za sukces i krok naprzód w sporcie.

Mężczyźni i kobiety USA Wrestling zdominowali międzynarodowe zawody, a Iowa pokonała Oklahoma State 23-9 w kolegialnym pojedynku w sobotni wieczór.

Impreza po raz pierwszy połączyła konkursy międzynarodowe i kolegialne. REV Entertainment współpracował z USA Wrestling, FloWrestling oraz programami stanowymi Iowa i Oklahoma, aby podnieść rangę tego sportu. Chociaż męska drużyna z Iranu i kobieca drużyna z Mongolii odwołane z powodu problemów wizowych, REV Entertainment przyciągnęło na imprezę 12 028 fanów, według REV Entertainment.

„Myślę, że wiele osób włożyło w to wiele wysiłku” – powiedział trener Oklahoma State, John Smith. Szkoda, że ​​nie widzieliśmy wszystkich najlepszych zapaśników, ale to wszystko. Myślę, że to było wspaniałe doświadczenie. Myślę, że w końcu ci faceci to zapamiętają… Biorąc pod uwagę wszystkie sytuacje, była to udana impreza w zapasach.

Prezydent REV Sean Decker powiedział, że planowanie zajęło nieco ponad rok.

„The Globe Life Field został przekształcony na potrzeby tego wyjątkowego wydarzenia” – powiedział. „Jednym z naszych celów jako firmy jest łączenie najnowocześniejszych wydarzeń ze światowej klasy talentami, a zobaczenie tego w formie zapaśniczych dualów było dokładnie takie, jak sobie to wyobraziliśmy”.

Daton Fix ze stanu Oklahoma został pierwszym zapaśnikiem, który tego samego dnia reprezentował swoją szkołę i kraj. W ramach Team USA wicemistrz świata 2021 pokonał Guesseppe Rea z Ekwadoru, który ważył 61 kilogramów, 10-0. W pojedynku z Iowa pokonał Austina DeSanto 5-3 w zaciętym meczu przy wadze 133 funtów.

„To było świetne”, powiedział Fix. „To była jedyna w życiu okazja, by walczyć w takim miejscu jak to. Na szczęście musiałem to zrobić dwa razy. To zdecydowanie coś, co zapamiętam do końca życia”.

Amerykanie mieli rywalizować z irańską drużyną, w skład której wchodziła supergwiazda Hassan Yazdani, mistrz olimpijski 2016 i wicemistrz olimpijski 2021. Ale prezes Iran Wrestling Federation Ali Reza Dabir powiedział, że sześciu członków proponowanej 35-osobowej delegacji nie otrzymało wiz z Departamentu Stanu USA, więc zespół się wycofał.

W końcu Amerykanie spotkali grupę międzynarodowych gwiazd.

W akcji freestyle, złoty medalista olimpijski 2016 i srebrny medalista olimpijski Tokio 2021 Kyle Snyder zdominowali Zbigniewa Baranowskiego 12-0 z wagą 97 kg. Thomas Gilman, brązowy medalista z Tokio i mistrz świata z 2021 roku, pokonał Darian Cruz z Portoryko 11-0 z wagą 57 kg. Jordan Burroughs, złoty medalista olimpijski 2012 i pięciokrotny mistrz świata, wyprzedził kolumbijskiego Nestora Taffura z Kolumbii z 79 kg, 11-0.

W powieści Greco amerykański olimpijczyk D’Angelo Hancock pokonał Egipcjanina Ahmeda Hassana 13-3.

Po stronie kobiet Amerykanie zmierzyli się z grupą składającą się głównie z kanadyjskich zapaśników. Mistrzyni olimpijska 2016, brązowa medalistka z Tokio i wielokrotna mistrzyni świata Helen Maroulis pokonała 8:0 Kanadyjkę Karlę Godinez Gonzalez Godinez w wadze 57 kg. Mistrzyni olimpijska USA Kayla Miracle pokonała Kanadyjkę Any Godinez Gonzalez 6:5.

W meczu USA z USA olimpijka Jacarra Winchester pokonała Dom Parrisha 5-2 z wagą 53 kg.

Na studiach dualnych, panujący mistrz NCAA, Iowa i Oklahoma State, spotkały się, aby odnowić długotrwałą rywalizację.

Stan Oklahoma zabrakło 197 funtów do AJ Ferrari na drugim roku. Niepokonany obrońca tytułu doznał kontuzji innych niż zagrażające życiu w wypadku dwóch samochodów w zeszłym miesiącu i jeszcze w pełni nie wyzdrowiał.

Trevor Mastrogiovanni z Oklahoma State i Jesse Ybarra z Iowa przedstawili najbardziej ekscytujący mecz tego wieczoru. Mastrogiovanni, spóźniony o punkt, zdobył obalenie w ostatnich sekundach, aby wygrać 6-5.

READ  Sandralee A. Pangio 1943-2021 | Wiadomości, sport, praca

Fix poszedł w jego ślady, wygrywając, ale Iowa zdominowała resztę drogi. Jaydin Eierman, Max Murin, Kaleb Young, Alex Marinelli, Michael Kemerer, Jacob Warner i Tony Cassioppi wygrali dla Hawkeyes. Jedynym zwycięzcą Oklahoma State była Dakota Geer z 184 funtami.

– Wygraliśmy kilka trudnych meczów dzięki ciężkim zapasom – powiedział trener Iowa, Tom Brands.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *