Connect with us

Zabawa

Slamdance Film Festival uruchamia serwis streamingowy The Slamdance Channel – The Streamable

Published

on

Taniec trzaskowy, coroczny festiwal filmowy w Utah skupiający się na ambitnych filmowcach, uruchomi nową platformę streamingową dla filmów niezależnych. Kanał tańca slamowego. Stacja zadebiutuje 27 stycznia w związku z Festiwalem Filmowym Slamdance 2022. Po zakończeniu festiwalu 7 lutego pojawi się nowy program.

Slamdance Channel realizuje także misję organizacji, aby zapewnić artystom możliwość dotarcia do kinowej widowni. Platforma streamingowa odrzuca treści „tworzone przez firmę” i będzie miała wyselekcjonowaną bibliotekę treści zawierającą ponad 100 tytułów, które pozwolą niezależnym twórcom otrzymać uznanie za ich pracę i rekompensatę finansową. W niedalekiej przyszłości program obejmie pokazy festiwalu Slamdance Miami, a także inne wydarzenia kuratorskie. Organizacja będzie aktywnie wspierać twórców filmowych, sprawiedliwie rozdzielając wszystkie zyski między społeczność artystów biorących udział w projekcie.

Prezes i współzałożyciel Slamdance, Peter Baxter powiedział, „Slamdance zawsze szukał sposobów na pokonanie branżowych strażników blokujących dostęp do niezależnie nakręconych filmów, a kanał Slamdance to nasz największy wysiłek. Jesteśmy antyalgorytmicznym, prowadzonym przez artystów kolektywem, który nieustannie pragnie dzielić się oryginalnymi pracami filmowymi z szerszą publicznością. Jesteśmy ciekawi, jak rozwinie się nasz kanał i jak wpasuje się w ogólny obraz zdecentralizowanej przyszłości mediów”.

Baxter, który reżyseruje slam dance od 1997 roku, dodaje: „Przyszłość filmu, jak każdej innej formy sztuki, zależy od naprawdę wyjątkowych głosów, które wymykają się klasyfikacji i wykraczają poza analizę. Świętujemy te głosy na kanale, które przesuwają granice tego, co jest możliwe w opowiadaniu historii”.

Dostęp do pełnego programu festiwalowego na 2022 rok (28. edycja) będzie dostępny dla widzów praktycznie za 10 USD. Obejmuje to elementy narracyjne, takie jak „Rzeczywiści ludzie” (reżyseria i scenariusz Kit Zauhar) podążające za kobietą w college’u, która zbliża się do ukończenia szkoły i chcąca ścigać chłopca z jej rodzinnego miasta Filadelfia, a także „Ultrainocencia” (wyreżyserowana i napisana wspólnie przez Manuela Ariję). napisane przez Davida Climenta i Pablo Molinero) dziwną przesłankę dotyczącą obiektów testowych, których misją jest udowodnienie prawowitości Boga w eksperymencie naukowym tajemniczej organizacji religijnej.

READ  Kiedy Bell Coles Saul Air sezon 5 pojawi się na Netflix?

Po 7 lutego kanał Slamdance będzie kosztował 7,99 USD miesięcznie, 23,99 USD za trzymiesięczną subskrypcję lub 74,99 USD rocznie. Jednak studenci z adresem .edu mogą uzyskać dostęp do usługi za 4,99 USD miesięcznie, 14,99 USD przez trzy miesiące lub 50 USD rocznie. Dostępna jest również bezpłatna wersja próbna na wypadek, gdyby widzowie chcieli surfować tylko przez krótki czas.

Ponadto co roku absolwenci i programiści Slamdance mają bezpłatny dostęp do kanału, a wszyscy filmowcy i autorzy, którzy zgłosili swoje prace na festiwal, otrzymują bezpłatny bilet na 12 miesięcy.

Kanał Slamdance jest obsługiwany przez Apple TV, Firestick, Roku i online.

O Festiwalu Filmowym Slamdance

Założona w 1995 roku przez Dana Mirvisha, Jona Fitzgeralda, Shane’a Kuhna, Petera Baxtera i Paula Rachmana, chłopcy założyli Slamdance po tym, jak nie zgłosili filmów na Sundance Film Festival. Coroczny, tygodniowy festiwal odbywa się w Park City w stanie Utah pod koniec stycznia. Organizacja organizuje również konkurs scenariuszowy, warsztaty, całoroczne pokazy i inne wydarzenia.

W tym roku 28. Slamdance Film Festival oferuje konkurs programowy z 23 premierami, w tym 13 premierami światowymi, 6 premierami w Ameryce Północnej i 4 premierami w USA. Filmy zostały wybrane spośród ponad 1124 zgłoszeń od filmowców z całego świata, m.in. z Niemiec, Australii, Iranu, Kanady, Chin, Włoch, Polski i Wielkiej Brytanii. Wszystkie filmy konkursowe, debiuty reżyserskie bez dystrybucji w USA i budżet poniżej 1 miliona dolarów muszą być unikalne dla Slamdance.

W międzyczasie sprawdź podobne niezależne usługi przesyłania strumieniowego filmów tutaj:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.