Sarah Lavin i Sean Tobin mają najlepsze wcielenia, aby iść do przodu

Zarówno Sarah Lavin, jak i Sean Tobin kontynuowali swoje irlandzkie najlepsze wyniki i kontynuowali irlandzkie postępy podczas sobotniej porannej sesji na halowych mistrzostwach Europy w Toruniu, przed końcowymi rozgrywkami później tego wieczoru.

Lavin przyjechał do Polski po dwóch rekordach życiowych na 60 m przez płotki w krótkich odstępach czasu, a zawodnik z Limerick znów poprawił się, prowadząc 8,06 sekundy do trzeciego miejsca i automatycznego miejsca w kwalifikacjach.

Lavin przebiegł piąty z sześciu biegów, poprawiając wynik 8.13, który biegła tydzień wcześniej. Zwycięstwo w jej biegu powędrowało do złotej medalistki Nadine Visser z Holandii w 7,92; Półfinały i finał zaplanowano na niedzielę.

„Zawsze jest miejsce na poprawę” – powiedział Lavin, 26-latek, który również składa hołd trenerce Noelle Morrissey. „Nie sądzę, żeby sportowiec miał idealny wyścig. Jestem więc pewien, że mój trener nadal będzie miał dużo do zrobienia. „

Tobin również zarezerwował sobie miejsce w niedzielnym finale na 3000 m po tym, jak w swoim biegu uzyskał wynik 7: 47,71. To była poprawa w stosunku do 7: 48.01, które ustawił w zeszłym miesiącu, szósty najszybszy czas kiedykolwiek ustanowiony przez Irlandczyka. W najszybszym z trzech biegów biegacz Clonmel zajął piąte miejsce. Zwycięstwo przypadło Brytyjczykowi Andy Butchart 7: 46.46, co wystarczyło, aby 26-letni Tobin był jednym z najszybszych przegranych czasów.

Polski medal Marcin Lewandowski nie wystartował w biegu po wzięciu udziału w kontrowersyjnym finale na 1500 metrów w piątek wieczorem, w którym norweski zwycięzca Jakob Ingebrigtsen został najpierw zdyskwalifikowany, a następnie przywrócony: Ingebrigtsen przejechał swój bieg i teraz wydaje się, że bezpiecznie może zakończyć wyścig. podwójnie.

John Travers długo walczył o kwalifikacje, zanim spadł na ósme miejsce w finałowych rundach z wynikiem 8: 05.96, podczas gdy Brian Fay, późny zawodnik, był blisko swoich najlepszych, zajmując siódme miejsce w swoim biegu 7: 56.13.

READ  50. rocznica Krichbauma | Wiadomości, sport, praca

Kontuzja odniesiona podczas rozgrzewki nie pomogła Leonowi Reidowi przetrwać jego 60-metrowego biegu, w którym zajął piąte miejsce z 6,75. Kolega z drużyny Israel Olatunde zajął czwarte miejsce w swoim biegu 6,79, zanim Dean Adams zajął siódme miejsce w swoim biegu 6,89 i wszyscy trzej nie trafili do półfinałów.

W sobotę wieczorem Nadia Power wystąpi w półfinale kobiet na 800 m (18:16), Cian McPhillips i Mark English w półfinale (18:33), a Phil Healy w finale na 400 m kobiet (19:25 po południu).