Sarah Lavin i Nadia Power zajęły miejsca na podium w World Indoor Tour podczas ostatniego spotkania w Madrycie

Dwóch irlandzkich sportowców zajęło podium podczas ostatniego spotkania World Indoor Tour w Madrycie.

arah Lavin dwukrotnie obniżyła swój rekord życiowy w drodze na trzecie miejsce w finale biegu na 60 metrów przez płotki.

Prowadziła PB 8,14 sekundy, aby dotrzeć do półfinału, zanim zajęła trzecie miejsce za Hiszpanką Teresą Errandoneą i Holenderką Nadine Visser w finale z 8,13 sekundą.

Nadia Power była trzecia w finale na 800 m 2 listopada 2013 r., Jej drugi najszybszy czas na hali i trzeci w klasyfikacji generalnej.

Studentka z Dublina, która w ciągu ostatniego miesiąca odniosła szereg wybitnych wyników, nie miała ambicji, ścigając ostatecznego zwycięzcę wyścigu Habitama Alemu, który wygrał 1: 58.94.

Power był nieco zmęczony na ostatniej prostej i wyprzedził go Hiszpan Ester Guerreo Puigdevall, który zajął drugie miejsce z wynikiem 2: 01.55. Louise Shanahan (2: 05.62) zajęła czwarte miejsce.

Nadia również zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej World Indoor Tour, opartej na punktach zdobytych w całej serii. Występ wzmocni również ich pozycję w rankingu do kwalifikacji olimpijskich. Weszła już na miejsce kwalifikacyjne, a punkty, które zgromadziła w Madrycie, zostaną jutro zaktualizowane w rankingu kwalifikacyjnym.

Na 60 m Leon Reid był szósty w półfinale, a Andrew Coscoran był piąty w finale na 1500 m w 3: 37.20.

Lavin, Power, Reid i Coscoran wystąpią w reprezentacji Irlandii w najbliższy weekend na Halowych Mistrzostwach Europy w Toruniu.