Connect with us

Zabawa

„Saint Maud” pojawi się w kinach pod koniec stycznia, kiedy film osiąga ważny termin – termin

Published

on

EKSKLUZYWNY: Gorący do ośmiu nominacji do dziś na London Critics 'Circle Film Awards, A24’s Święta Maud trafi do kin 29 stycznia w limitowanej edycji. Słyszałem również, że Epix intensywnie śledził film 12 lutego w związku z wydaniem płatnej telewizji na wszystkie platformy w ramach umowy o wartości ośmiocyfrowej (ostatnio) na STX, która sprzedała streaming i płatną telewizję Okno do Gerarda Butlera Grenlandia do HBO w ramach umowy od 20 do 30 mln USD).

Na zdjęciu debiut reżyserski Rose Glass oraz gwiazdy Morfydda Clarka i Jennifer Ehle. Film podąża za Maud (graną przez Clark), nowo oddaną pielęgniarkę hospicyjną, mającą obsesję na punkcie ratowania duszy jej umierającego pacjenta – ale ciemne siły i jej własna grzeszna przeszłość grożą przerwaniem jej świętego powołania. Film w porównaniu do tego z A24 Dziedziczny i Czarownica, świętował swoją światową premierę na TIFF 2019 i uzyskał 97% Certified Fresh Score dla Rotten Tomatoes w Rotten Tomatoes. Film był już pokazywany w Wielkiej Brytanii, Polsce i Norwegii, gdzie zarobił 1,4 miliona dolarów.

„Saint Maud”, „Jego dom” i „Skały” były nominowane do nagrody British Independent Film Award

Tego ranka Święta Maud był nominowany do filmu, reżysera, scenarzysty, aktorki (Clark) i aktorki drugoplanowej (Ehle) na LCCFA. Ponadto film był nominowany do brytyjskiego / irlandzkiego filmu roku, a Clark była nominowana do brytyjskiej / irlandzkiej aktorki, nagrody za pracę, w której wystąpiła w Wieczne piękno. Za British Independent Film Awards 2021 Święta Maud zdobył 16 nominacji, w tym dla najlepszego filmu, reżysera, aktorki, aktorki drugoplanowej i scenariusza ze szkłem, który zdobył nagrodę Douglas Hickox.

Święta Maud został również napisany przez Glassa, a wyprodukowany przez Andreę Cornwell i Olivera Kassmana. EPki to Daniel Battsek, Mary Burke i Sam Lavender.

A24 ma również ten sezon nagród, dramat Lee Isaaca Chunga z Planu B. Groźny który odebrał nagrodę publiczności i nagrodę Grand Jury na zeszłorocznym Sundance. Film zdobył liczne uznanie, w tym nominację do nagrody Gotham dla najlepszej aktorki drugoplanowej oraz nominację do nagrody National Society of Film Critics dla najlepszej aktorki drugoplanowej dla Youn Yuh-jung.

READ  Nigdy więcej śniegu: polskie filmy łączą to, co społeczne z nadprzyrodzonym
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.