Connect with us

Sport

„Rzeź” — ogromny wypadek na progu zwalniającym po tym, jak David Dekker rozbija się i wysyła jeźdźców do mety Burgos w Vuelta

Published

on

„Rzeź” — ogromny wypadek na progu zwalniającym po tym, jak David Dekker rozbija się i wysyła jeźdźców do mety Burgos w Vuelta

Potężny wypadek na progu zwalniającym zaledwie 500 m od mety przyćmił drugi etap Vuelta a Burgos.

Gdy kolarze nabrali prędkości na odcinku zjazdowym przed finiszem sprinterskim, David Dekker z Jumbo-Visma stracił kontrolę nad wzniesionym skrzyżowaniem i upadł na ziemię.

Inni padli w jego ślady, w tym duet Quick-Step Alpha Vinyl David Ballerini, który był jednym z kilku kolarzy rzuconych na przydrożne barierki, oraz Jannik Steimle.

Tour de France

Opinia: Jeśli Bennett nie może, czy Cavendish powinien pojechać na Tour de France?

14.06.2021 o 12:43

„Ogromny wypadek na progu zwalniającym” – powiedział Rob Hatch w komentarzu Eurosportu.

„To absolutna katastrofa w Vuelta a Burgos. Rzeź na ostatnich 500 m.”

Damien Touze z AG2R Citroen również uderzył w bariery, a jego zespół powiedział w oświadczeniu, że został zabrany do szpitala.

„Touze doznał urazu głowy i wstrząsu mózgu w wyniku upadku. Opieka medyczna wyścigu szybko się nim zajęła. Był przytomny w karetce, kiedy jechał do szpitala.

Quick-Step powiedział, że Steimle „złamał prawy obojczyk i opuści wyścig”, podczas gdy Ballerini „doznał otarć w kilku miejscach i krwiaka na prawym pośladku”, a decyzja w sprawie jego zaangażowania zostanie podjęta rano.

Pile-up zakończył wszelkie szanse na sprint pile-upowy, a zamiast tego było to ogromne Visma 1-2-3, gdy Timo Roosen wygrał przed Edoardo Affinim i Chrisem Harperem.

„Było bardzo gorączkowo i objęliśmy prowadzenie, Affini po prostu wszedł na pełny gaz i był to wysiłek na pełnym gazie” – powiedział Roosen.

„Znikąd pojawiło się ograniczenie prędkości, tak naprawdę tego nie widziałem. Słyszałem coś za sobą, ale nie wiedziałem, co się stało. Spojrzałem za siebie i pomyślałem, że to David, a potem usłyszałem, że upadł. Wjechałem w ostatni zakręt na 250m i po prostu pognałem do mety. Z powodu upadku byłem tam i mogłem wygrać.

READ  Ze względu na obawy Wagnera Polska wysyła 2000 żołnierzy na białoruską granicę

„Miło jest mieć to na palmaresale mam nadzieję, że będzie inaczej.

„Słyszałem, że to była wielka katastrofa, nic nie widziałem. To nie jest najmilszy sposób na wygranie wyścigu”.

Dekker napisał w mediach społecznościowych: „W porządku, biorąc pod uwagę to, co się stało.

„Wygląda na to, że nic nie jest zepsute, z wyjątkiem mojego morale[e]ale mam wiele ran.

„Nie widziałem zbliżającego się progu zwalniającego i przy tej dużej prędkości na zjeździe straciłem całkowitą kontrolę.

„Mam szczerą nadzieję, że wszyscy zaangażowani mają się dobrze i wkrótce wracają do zdrowia. Dziękuję za wszystkie wiadomości”.

Dyrektor wyścigu Santiago Buitrago (Bahrain-Victorious) został zatrzymany przez wypadek, ale ukończył wyścig bez szwanku i nie stracił czasu. Ma trzysekundową przewagę nad Rubenem Guerreiro z EF, Tao Geogheganem Hartem z Ineos Grenadiers i Jaiem Hindleyem z Bora-Hansgrohe.

Pod koniec piątego etapu Tour of Poland nastąpił kolejny spadek.

To nie był promień zwalniający, ale kręty finisz, w wyniku którego Olav Kooij z Jumbo-Visma upadł i spowodował później pileup.

Bahrain-Victorious Phil Bauhaus pokonał Arnauda Demare z FDJ i Nikiasa Arndta z DSM w sprintach grupowych.

– – –

Streamuj La Vuelta na żywo i na żądanie Odkrycie+. Możesz również śledzić całą akcję na żywo na eurosport.co.uk.

Tour de Suisse

Jake Stewart opowiada o opanowaniu klasyki i pomyleniu z Lewisem Askey

6.01.2021 o 15:32

Giro d’Italia

Imponujące skoki Ganna na otwarciu Giro TT w Turynie

05.08.2021 o 15:31

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *