Connect with us

Sport

Ryoyu Kobayashi wygrywa Turniej Czterech Skoczni w skokach narciarskich

Published

on

Japonia Ryoyu Kobayashi wygrał największe coroczne wydarzenie w męskich skokach narciarskich – Turniej Czterech Skoczni – i teraz spróbuje pójść w jego ślady, zdobywając swoje pierwsze medale olimpijskie.

25-letni Kobayashi wygrał trzy z czterech etapów turnieju w Niemczech i Austrii, zdobywając swój drugi tytuł trzy lata po wygraniu wszystkich czterech etapów. Żaden Amerykanin nie zakwalifikował się do żadnego z finałów, aby zbierać punkty.

Kobayashi, który indywidualnie zajął siódme i dziesiąte miejsce na Igrzyskach Olimpijskich 2018, może przynieść Japonii pierwsze od tego czasu złoto olimpijskie w skokach narciarskich Kazuyoshi Funaki zdobył indywidualne złoto i zakotwiczył drużynę mężczyzn w 1998 roku w Nagano złotem.

Kobayashi wyparł Niemca Karl Geiger jako lider Pucharu Świata w Turnieju Czterech Skoczni, licząc punkty z zawodów przez cały sezon.

28-letni Geiger jako jedyny zdobył medal (srebrny i brązowy) w obu indywidualnych konkurencjach na Mistrzostwach Świata w zeszłym sezonie. Polska Piotr Żyła i Austriak Stefan Kraft wygrał normalną i dużą skocznię w Welten.

norweski Halvor Egner Granerud, ubiegłoroczny zwycięzca Pucharu Świata w tym sezonie jest trzeci w tym sezonie za Kobayashim i Geigerem.

Polska Kamil Stoch, który wygrał trzy z czterech indywidualnych konkursów olimpijskich w latach 2014-2018, w tym sezonie stanął na podium Pucharu Świata i 11 grudnia zajął trzecie miejsce.

szwajcarski Szymon Ammann, który zdobył indywidualne złoto olimpijskie w 2002 i 2010 roku i ma teraz 40 lat, osiągnął najlepszy wynik w tym sezonie w Pucharze Świata, zajmując 13. miejsce.

Trwa OlympicTalk Wiadomości Apple. Ulubione nas!

Więcej: Olimpia

Shaun White wraca do zdrowia po Covid przed ostatnimi olimpijskimi kwalifikacjami snowboardowymi Mistrzostwa USA w łyżwiarstwie figurowym 2022: co zobaczyć w czwartek Gabriella Papadakis, Guillaume Cizeron pomijają mistrzostwa Europy, przytaczają ryzyko COVID

READ  Polska i Ukraina zabezpieczone bilety na EURO 2024

Ryoyu Kobayashi wygrywa Turniej Czterech Skoczni w skokach narciarskich pierwotnie pojawił się na NBCsports.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *