Rüdiger ratuje Madryt i zapewnia sobie miejsce w rundzie CL KO

WARSZAWA, Polska (AP) – Antonio Rudiger wyrównał w piątej minucie doliczonego czasu gry we wtorek, aby uratować Real Madryt 1:1 z Szachtarem Donieck i zapewnić obrońcom tytułu miejsce w 16. rundzie Ligi Mistrzów.

Jednak radość piłkarzy została przerwana, gdy Rudiger i bramkarz Szachtara Anatolij Trubin wymagali długiego leczenia po uderzeniu głową, gdy obrońca Madrytu zdobył bramkę po dośrodkowaniu Toniego Kroosa z głębokości tuż przed Trubinem.

Trubin w końcu był w stanie kontynuować grę przez ostatnie kilka sekund, ale Rüdiger musiał opuścić boisko, ponieważ tak mocno krwawił.

– Mamy nadzieję, że to nie więcej niż wstrząs – powiedział Lucas Vazquez z Madrytu.

Wyglądało na to, że bramka Ołeksandra Zubkowa tuż po przerwie wystarczy, by w niedzielę ponieść pierwszą porażkę Madrytu w tym sezonie na pięć dni przed domem z Barceloną w ligowym hiszpańskim „Clásico”.

Zubkov wykorzystał luźną obronę, aby wejść na prawy słupek, a jego koledzy z drużyny wykonali zaangażowany występ, aby powstrzymać Madryt przed wejściem w ich płynność.

Szachtar, który w zeszłym tygodniu przegrał w Madrycie 2:1, w późnym remisie spadł na trzecie miejsce w grupie F.

Madryt jest na szczycie z 10 punktami po czterech rozegranych meczach. To cztery punkty przewagi nad Lipskiem, który pokonał Celtic 2:0 na wyjeździe w drugim meczu grupowym, a Szachtar jest trzeci z pięcioma punktami. Celtic ma rację.

Madryt z pewnością zajmie miejsce co najmniej w pierwszej dwójce, gdy Szachtar zmierzy się z Lipskiem w swoim ostatnim meczu.

Pomimo bycia wyznaczoną drużyną gospodarzy, Szachtar ze wschodniej Ukrainy gościł mecz w Warszawie, w Polsce z powodu rosyjskiej inwazji. Inaugurację poprzedził wielki pokaz kibiców, z żółto-niebieską flagą po jednej stronie stadionu i biało-czerwoną flagą Polski po drugiej stronie.

Eden Hazard zaliczył swój drugi start w Madrycie w tym sezonie, dopiero piąty w klasyfikacji generalnej. Hazard był pod wrażeniem po wejściu na boisko jako rezerwowy w pierwszym meczu z Celticem i został nagrodzony swoim pierwszym występem przeciwko Majorce 11 września. Belgijski skrzydłowy od tego czasu nie grał.

READ  Lewandowski znowu strzela! Bayern przechodzi w 79. minucie. A potem szok! Szczupak nr

Karim Benzema i Rodrygo rutynowo bronili Trubina w pierwszej połowie, w przeciwnym razie goście nie stanowili większego zagrożenia.

Kapitan Szachtara Taras Stepanenko wymagał leczenia po uderzeniu w głowę strzałem Kroosa.

Podopieczni Stiepanenki nie oddawali celnych strzałów w pierwszych 45 minutach i nie mieli precyzji, by zaszkodzić ukraińskiemu bramkarzowi Madrytu Andrijowi Łuninie.

Sytuacja zmieniła się zaraz po przerwie, kiedy Bogdan Mykhaylichenko rzucił się do przodu i dośrodkował Zubkowa w daleki słupek. Obrońca Madrytu, Ferland Mendy, nie był wystarczająco blisko Zubkowa, by go powstrzymać.

To był drugi raz w ciągu wielu tygodni, kiedy Zubkow strzelił gola przeciwko obrońcy tytułu.

Benzema zareagował wąsko, gdy hiszpańscy mistrzowie zaczęli intensyfikować swoją grę.

Trener Madrytu Carlo Ancelotti sprowadził w 57. minucie Lukę Modricia i Viníciusa Júniora za rozczarowujące Hazarda i Auréliena Tchouameniego, ale zamiast tego Szachtar powinien zwiększyć prowadzenie, gdy w poprzeczkę uderzyła Lassina Traoré.

Ancelotti dokonał trzech kolejnych zmian na raz, a ataki Madrytu stawały się coraz bardziej desperackie. To się opłaciło, gdy Rüdiger pobiegł, aby wyrównać na flance Kroosa.