Connect with us

Zabawa

Rozrywka i niewinność nadają sportowi kobiet przewagę

Published

on

Chorwat Bruno Petkovic (na dole) walczy o piłkę z Japończykiem Mayą Yoshidą podczas meczu 1/8 finału mistrzostw świata pomiędzy Japonią a Chorwacją, 5 grudnia.

Thanassis Stavrakis/AP

Chorwat Bruno Petkovic (na dole) walczy o piłkę z Japończykiem Mayą Yoshidą podczas meczu 1/8 finału mistrzostw świata pomiędzy Japonią a Chorwacją, 5 grudnia.

Steve Stannard jest byłym absolwentem Massey University i właścicielem małej firmy z siedzibą w Palmerston North.

OPINIA: Grałem w piłkę nożną do 20 roku życia. Niektóre z moich drużyn były całkiem niezłe i nadal z sentymentem wspominam czas spędzony na boisku.

Obecnie staram się oglądać mecz World w telewizji, kiedy tylko jest to możliwe. Jest bardziej profesjonalny, a przez to szybszy i bardziej zręczny niż wcześniej.

Szczytem futbolu są Mistrzostwa Świata Mężczyzn, które odbywają się w Katarze. Bez względu na to, czy w kraju, który lekceważy podstawowe prawa człowieka, powinno to odbywać się wysokimi kosztami środowiskowymi, powinno to być kilka wspaniałych tygodni dla fanów.

Ale podekscytowanie, które kiedyś odczuwałem, widząc to odbywające się dwa razy w roku wydarzenie, opadło. Nie z powodu umiejętności, ale z powodu „nurkowania”.

KONTYNUUJ CZYTANIE:
* Od Southland po mistrzostwa świata, człowiek stojący za rozwojem kanadyjskiego futbolu
* Język jest ważny dla równego traktowania w sporcie, więc dlaczego tak wiele osób ma trudności z jego poprawnym wykonaniem?
* Rząd ogłasza modernizację szatni Eden Park o wartości 1,71 miliona dolarów przed Mistrzostwami Świata Kobiet

Gabi Rennie z Nowej Zelandii zmierzy się z Hyeri Kim z Korei Południowej podczas międzynarodowego meczu towarzyskiego na Orangetheory Stadium w Christchurch.

KAI SCHWÖRER/Rzeczy

Gabi Rennie z Nowej Zelandii zmierzy się z Hyeri Kim z Korei Południowej podczas międzynarodowego meczu towarzyskiego na Orangetheory Stadium w Christchurch.

Wynik wielu meczów zbyt często zależy od tego, czy zawodnik zeskoczy na ziemię w odpowiednim momencie, aby otrzymać rzut karny, który w większości przypadków kończy się golem.

Ten Umiejętności nurkowania są bardzo ważne Nie zdziwiłbym się, gdyby na początku roku zawodnicy trafili do „szkoły aktorskiej”, gdzie uczą się oszukiwać sędziów i poprawiać skoki.

Kobieca piłka nożna rozwija się obecnie spektakularnie na arenie światowej, być może dlatego, że wydaje się więcej pieniędzy na kobiecą piłkę nożną.

Najlepszą rzeczą w kobiecej piłce nożnej jest to, że przynajmniej na razie jest mało fantazyjnych skoków, więc wygrywają lepsze drużyny, a nie lepsi aktorzy.

Mistrzostwa Świata Kobiet będą współgospodarzami Australii i Nowej Zelandii w przyszłym roku i mogą być najchętniej oglądanym wydarzeniem sportowym, jakie kiedykolwiek zorganizowano tutaj.

Podczas gdy męskie rugby nie ma prima donna, jakie daje okrągła piłka, wydaje się, że ugrzęzło w zwycięstwie kosztem widowiska, a niektórzy powiedzieliby, że gra jest nudna.

RZECZY

Ayesha Leti-I’Iga, gwiazda Black Fern, zwolenniczka kobiecego rugby Alice Soper i komik Karen O’Leary były jednymi z celebrytów podczas inauguracji programu wolontariatu FIFA Women’s World Cup 2023.

Ponownie, szybko rozwijająca się gra kobieca ma w sobie niewinność, która zapewnia płynniejszą grę i mnóstwo fizyczności.

Najlepsze zawodniczki rugby są teraz imponującymi zawodniczkami i przypominają mężczyznę. Wtedy wstrząsające „wielkie hity”, które nieuchronnie nastąpią, będą miały druzgocący i potencjalnie długotrwały wpływ na ciała kobiet.

Te sporty kobiece, w tym liga i AFL po drugiej stronie fosy, są obecnie mocno naciskane przez promotorów, media i rząd. Do tego stopnia, że ​​bardziej prawdopodobne jest, że lider opozycji pojawi się na meczu rugby kobiet niż na meczu mężczyzn.

Steve Stannard jest właścicielem kawiarni w Palmerston North i jest byłym profesorem fizjologii ćwiczeń na Uniwersytecie Massey z dyplomami z nauk rolniczych i żywienia człowieka.

DAVID UNWIN/takie rzeczy

Steve Stannard jest właścicielem kawiarni w Palmerston North i jest byłym profesorem fizjologii ćwiczeń na Uniwersytecie Massey z dyplomami z nauk rolniczych i żywienia człowieka.

Oczywiście oznacza to również, że dzisiejszy klimat polityczny i społeczny wymaga równych szans niezależnie od płci. A sport to najnowsza „polityczna piłka nożna” z podziałem na płeć.

Pomijając politykę, miejmy nadzieję, że zobaczymy więcej młodych kobiet angażujących się w sport w młodym wieku, ponieważ udział w nich jest ogólnie dobry zarówno ze względów społecznych, jak i zdrowotnych.

Jednak to drugie nie zawsze ma miejsce. Statystyki Komisji ds. Odszkodowań za Wypadki (ACC) tuż przed Covid pokazują, że wydaliśmy zdecydowanie najwięcej na kontuzje rugby.

Jeśli dodać piłkę nożną, łączna liczba roszczeń związanych z tymi grami jest mniej więcej taka sama, jak we wszystkich innych sportach zespołowych razem wziętych.

Tak więc wzrost profesjonalizmu w meczach piłki nożnej kobiet może nie być całkowicie pozytywny. Ponieważ ciała biologiczne kobiet nie są identyczne z ciałami mężczyzn, ale parametry, w ramach których rozgrywane są gry, są takie same, trudno jest przewidzieć wielkość jakiegokolwiek zwiększonego narażenia na ACC.

Ale dla zwolenników spalonej ziemi na rzecz równości płci prawdziwą równość można osiągnąć tylko wtedy, gdy kwota, którą społeczeństwo wydaje za pośrednictwem ACC na kontuzje i niepełnosprawności związane ze sportem dla kobiet, jest taka sama, jak dla mężczyzn.

READ  Gdzie oglądać i streamować Katyń online za darmo
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.