Connect with us

Sport

Richard A. Wolfgang 1933-2021 | Wiadomości, sport, praca

Published

on

POLSKA – Richard A. “Dick” Wolfgang, 88 lat, z Polski, zmarł w piątek 20 sierpnia 2021 r. w hospicjum w Polsce.

Urodził się 12 lipca 1933 w Youngstown jako syn Allena i Doris Helman Wolfgang i mieszkał w okolicy przez całe życie.

Dick ukończył szkołę średnią Boardman. W 1955 został powołany do Wehrmachtu i spędził półtora roku w Niemczech. Pracował dla Ohio Edison (First Energy) i przeszedł na emeryturę w 1994 roku z 42-letnim stażem. W Ohio Edison miał wiele stanowisk w firmie, ostatnio jako dyspozytor. Po przejściu na emeryturę Dick przez 10 lat jeździł samochodami dla wielu dealerów.

Był członkiem i starszym Cornerstone Presbyterian Church w Boardman. On i jego żona lubili spędzać zimowe miesiące w Sebring na Florydzie. Był aktywnym sportowcem regionalnym i trenerem Małej Ligi w Polsce.

Oprócz żony, byłej Rosemary Hoover, którą poślubił 11 sierpnia 1957, ma dwóch synów: Roberta Wolfganga z High Point w Karolinie Północnej i Michaela Wolfganga z Hillsboro w Karolinie Północnej; córka Patricia Nolder z Youngstown; sześcioro wnucząt, Jacob Wolfgang z Rhode Island, dr. Tahlia Wolfgang z Burlington, Vt., John i Joseph Wolfgang z Hillsboro, Karolina Północna, Wayne McFarland z Youngstown i Sarah Signor z Youngstown. Pozostawił też pięcioro prawnuków.

Oprócz rodziców poprzedziła go w śmierci siostra Willa Lee Stephen.

Nabożeństwo odbędzie się dzisiaj, we wtorek 24 sierpnia 2021 r. o godzinie 14:00 w domu pogrzebowym Davis-Becker w Boardman. Przyjaciele mogą dzwonić do domu pogrzebowego od 12:00 do 13:45 przed nabożeństwem.

Kondolencje można przesyłać na stronie www.beckerobits.com.

(specjalna wskazówka)

READ  Pudełko. "Babyface" Kownacki wrócił. „Poświęcono mi dużo uwagi”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *