Connect with us

Zabawa

Rekwizytówka z przypadkowego sfilmowania Aleca Baldwina miała obchód na żywo, mówi policja

Published

on

Autor: Adria Malcolm i Alexandra Ulmer

SANTA FE, NM (Reuters) – Alec Baldwin otrzymał pistolet opisany jako bezpieczna „zimna broń” na planie jego filmu „Rdza”, ale policja powiedziała, że ​​rekwizyt zawierał żywe naboje, gdy został wystrzelony podczas śledztwa w sprawie śmiertelne strzały Opublikowano w piątek.

Strzał trafił w klatkę piersiową Halynę Hutchins i reżysera Joela Souzę, który był za nią, w ramię, zgodnie z oświadczeniem szeryfa hrabstwa złożonym w sądzie okręgowym w Santa Fe.

Hutchins zmarła z powodu odniesionych ran, a Souza został ranny, ale od tego czasu został wypisany z miejscowego szpitala.

Asystent reżysera, który wręczył Baldwinowi rekwizyt, nie wiedział, że zawiera on naboje na żywo, powiedział detektyw Joel Cano z departamentu szeryfa w Santa Fe.

Baldwin powiedział w piątek, że był zszokowany przypadkowym strzelaniem, gdy na początku tego tygodnia pojawiły się doniesienia o przerwach w pracy na planie „Rust” z powodu niebezpiecznych warunków.

Gwiazda 30 Rock and The Hunt for Red October powiedział, że „w pełni współpracuje z władzami”, aby dowiedzieć się, jak potoczył się incydent w czwartek.

Produkcja filmu została natychmiast wstrzymana. Departament szeryfa powiedział, że nie wniesiono żadnych zarzutów, a śledztwo jest nadal otwarte. Baldwin zgłosił się na ochotnika do skomentowania strzelaniny, powiedział departament szeryfa.

Oświadczenie zostało złożone w piątek na poparcie nakazu przeszukania „starych ubrań w stylu zachodnim” noszonych przez Baldwina, które wydawały się mieć plamy krwi, a także broni palnej, dokumentacji, amunicji i kamer z miejsca zbrodni.

Nakaz przeszukania został zatwierdzony przez sędziego z Santa Fe.

Cano powiedział, że incydent miał miejsce podczas próby w Bonanza Creek Ranch, na południe od Santa Fe i nie było jasne, czy został sfilmowany.

Powiedział, że rekwizyt był jednym z trzech na wózku przed budynkiem. Jeden z nich odebrał asystent reżysera filmu, który wszedł i wręczył go Baldwinowi.

READ  Hania i Dobrawa, najmłodsi kompozytorzy, którzy kiedykolwiek podpisali kontrakt z DG, wydają swój debiutancki album Inner Symphonies

„Kiedy zastępca reżysera wręczył aktorowi Alecowi Baldwinowi broń, (on) krzyknął »zimny pistolet«, wskazując, że rekwizyt nie ma nabojów” – czytamy w oświadczeniu.

Śledztwo wywołało pytania o warunki pracy na planie Rust, budżetowego westernu, w którym Baldwin był zarówno gwiazdą, jak i koproducentem.

Cytując kilku członków ekipy i innych bliskich produkcji, „Los Angeles Times” i „Deadline Hollywood” powiedziały, że sześciu lub siedmiu kamerzystów opuściło plan „Rdza” na kilka godzin przed tragedią.

Obydwa placówki poinformowały również, że wcześniej miał miejsce niewypał co najmniej jednego działa śmigłowego.

„Wymieniliśmy wszystko, od braku płatności za trzy tygodnie, odebrania naszych hoteli, mimo że pytaliśmy o nie w naszych ofertach, braku zabezpieczeń Covid, a ponadto słabego zabezpieczenia broni! Zły okres bezpieczeństwa na planie!” Zgodnie z wyznaczonym terminem, na prywatnej stronie na Facebooku napisał członek ekipy fotograficznej.

Reuters nie był w stanie natychmiast zweryfikować kont. Rust Movie Productions nie odpowiedział na prośbę o komentarz w piątek, ale powiedział w oświadczeniu, że jest badany.

„Chociaż nie dowiedzieliśmy się o żadnych oficjalnych skargach dotyczących bezpieczeństwa broni lub śmigła na planie, przeprowadzimy wewnętrzny przegląd naszych procedur podczas przestoju produkcji” – podała firma w oświadczeniu.

Baldwin, 63 lata, wyraził „szok i smutek z powodu tragicznego wypadku”, w którym Hutchins zginął w piątek. W wiadomości na swoich kontach w mediach społecznościowych powiedział, że „serce jest złamane dla jej męża, syna i wszystkich, którzy znali i kochali Halynę”.

International Alliance of theatrical Stage Employees (IATSE) powiedział w oświadczeniu, że jest zdruzgotany wiadomością o śmierci Hutchinsa, który był członkiem związku.

W oświadczeniu urzędnicy Hutchins powiedzieli, że „mają nadzieję, że ta tragedia nauczy nowych lekcji, jak lepiej zapewnić bezpieczeństwo każdemu członkowi załogi na planie”.

Pochodzący z Ukrainy 42-letni Hutchins został uznany za jedną z Wschodzących Gwiazd Amerykańskiego Operatora Filmowego 2019. Jej ostatni post w mediach społecznościowych dwa dni temu pokazał, że uśmiecha się pod kapeluszem z szerokim rondem podczas jazdy konnej. „Jedną z zalet kręcenia westernu jest to, że możesz jeździć konno w dzień wolny :)” – napisała do filmu.

READ  Kiedy sezony 5 i 6 „Better Call Saul” będą dostępne w serwisie Netflix?

Znany z naśladowania byłego prezydenta USA Donalda Trumpa w serialu „Saturday Night Live”, Baldwin wystąpił w ponad 100 telewizyjnych i filmowych komediach i dramatach oraz otrzymał nagrody Emmy za rolę samolubnego menedżera sieci telewizyjnej w satyrze wygrała. 30 kamieni ”.

Wypadek wywołał ponowną debatę nad tym, czy niektóre rodzaje rekwizytów powinny być zakazane na planach telewizyjnych i filmowych.

Brandon Lee, syn legendy sztuk walki Bruce’a Lee, zmarł w wieku 28 lat po tym, jak został śmiertelnie ranny w wypadku na planie podczas kręcenia „Kruka” w 1993 roku.

„Nie rozumiem, dlaczego nadal używalibyśmy pustych rund w dniu, w którym można je symulować” – powiedział Reuterowi w piątek reżyser i producent filmów niezależnych, Ben Rock.

(Sprawozdania Adrii Malcolm w Santa Fe, Alexandry Ulmer w San Francisco i Bhargava Acharyi w Bengaluru; dodatkowe sprawozdania Brendana O’Briena i Dona Pessina; pismo Josepha Axa i Jill Serjeant; redagowanie: Karishma Singh, Noeleen Walder, Muralikumar Anantharaman, Mike Collett-White, Gareth Jones i Daniel Wallis)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *