Connect with us

Zabawa

Recenzja najpiękniejszego chłopca na świecie w Sundance 2021

Published

on

Zdjęcie: Najpiękniejszy chłopiec na świecie

Czy lubisz film i telewizję?

Otrzymuj najnowsze wiadomości, funkcje, aktualizacje i gratisy z filmów i programów telewizyjnych prosto do swojej skrzynki odbiorczej. Ucz się więcej

Krytyk filmowy Kristian Fanene Schmidt recenzuje niektóre z najbardziej żywych tytułów z Sundance 2021, a dziś ogląda je Najpiękniejszy chłopak na świecie.

Festiwal Filmowy w Sundance właśnie się zakończył! Mniej więcej o tej porze roku Hollywood przyjeżdża do Park City w stanie Utah (oczywiście ze wszystkimi problematycznymi aspektami!). Albo przynajmniej w teorii, bo nasze tyłki wciąż są w pandemii.

W porządku, ponieważ udostępnili wszystko online. Z przyjemnością pokazuję filmy bez śniegu w zaciszu mojego łóżka. Co ważniejsze, festiwal jest najbardziej dostępny, jaki kiedykolwiek był.

Ci, którzy nie mogą sobie pozwolić na grę w kiki z przemysłową elitą w górach, mogą wreszcie dostroić się po raz pierwszy bez kupowania karty lotów, zakwaterowania lub zbyt drogiej pizzy, która nawet nie jest dobra. Mam nadzieję, że w tym roku na festiwalu pojawi się rekordowa liczba osób!

Mając to na uwadze, oto przegląd moich przemyśleń Najpiękniejszy chłopak na świecie w Festiwal Filmowy w Sundance 2021.

OSTRZEŻENIE – Potencjalne spoilery w teście Sundance „Najpiękniejszy chłopiec na świecie”

Ten dokument, wyreżyserowany przez Kristinę Lindström i Kristiana Petri, opowiada o podróży szwedzkiego aktora Björna Andrésena i huraganie, który wywołał, gdy został gwiazdą filmową. Obejmuje stare nagrania z czasów, gdy był aktorem dziecięcym, a dzisiejsze wywiady, w których powraca do niektórych osób, które odegrały rolę w jego poprzednim życiu jako celebryta.

Kiedy zobaczyłem do niego zdjęcie promocyjne, miałem już do niego pogardę, bo oczywiście Najpiękniejszy chłopak na świecie odnosił się do kogoś, kto wyglądał jak figurant rasy aryjskiej. Tytuł pochodzi z ust Luchino Viscontiego, słynnego włoskiego reżysera, który szukał idealnego dziecka do swojego filmu z 1971 roku Śmierć w Wenecji.

READ  Nowości na Netflix: Afterlife, sezon 3, Kochana Mamo i nie tylko

Przez lata podróżował po Węgrzech, Polsce, Finlandii i Rosji w poszukiwaniu swojego „anioła” – jego słów, a nie moich – aż w końcu znalazł w Szwecji 15-letniego Björna.

Na pierwszy rzut oka Visconti wie, że to Björn i od razu prosi go o zdjęcie koszuli. Zanim się zorientujesz, chłopiec zostaje rozebrany z aparatami na całej bieliźnie.

Na konferencji prasowej wciąż opowiada o swoich preferencjach dla Björna, gdy był młodszy i niższy, gdy miał 15 lat, w przeciwieństwie do wieku 16 lat, kiedy jest teraz za stary. To wszystko wydaje się bardzo wypaczone.

To smutne, gdy Bjorn opisuje, jak pozostawiono go bez nadzoru na premierze po imprezie wokół grupy starszych gejów spragnionych go i karmiących go napojami do tego stopnia, że ​​mdleje bez siebie, aby przypomnieć sobie, jak wrócił do domu.

Nadal jest wykorzystywany w Paryżu i Japonii (Japończycy również wydają się mieć obsesję na punkcie bieli Andrésena, ponieważ film szczegółowo opisuje, w jaki sposób jego piękno zainspirowało pokolenie rysowników mangi), podczas gdy jego babcia przyciąga uwagę i zapewnia niewielką ochronę.

Oczywiście życie i podróż Bjorna to o wiele więcej niż diabły, które ścigały go w młodości, ale można było zobaczyć, jaki wpływ wywarło to na niego przez resztę jego życia.

Sposób, w jaki dokument potraktował wykorzystywanie seksualne, do którego tak mimochodem nawiązywał, bez bezpośredniego potępienia Viscontiego lub innych diabłów, nie odpowiada mi. To jest rodzaj problematycznych treści, które kwestionują programiści Sundance.

Sprawdź zwiastun Najpiękniejszy chłopak na świecie::

grać

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.