Puchar Francji: Marsylia pokonuje Montpellier w rzutach karnych, aby dotrzeć do ćwiartki pucharu

Dimitri Payet posłał Dimitry’ego Bertauda w niewłaściwy sposób, gdy Marsylia pokonała Montpellier 5-4 w rzutach karnych, aby dotrzeć do ćwierćfinału Pucharu Francji.

Spokojnie wykonane uderzenie Payeta zapewniło 10-krotny zwycięzca Pucharu Marsylii po tym, jak mecz przeszedł od razu do rzutów karnych po zakończeniu 1-1 na Stade Velodrome.

Marsylia objęła prowadzenie, kiedy polski napastnik Arkadiusz Milik strzelił w prawą bramkę po przepychaniu się w polu karnym w 74. minucie.

Był to jego piąty gol w trzech meczach w rozgrywkach i mile widziany po zaledwie jednym ligowym golu w 11 występach.

Ale słaba obrona pozwoliła Montpellierowi wyrównać chwilę później, kiedy środkowy obrońca Duje Culeta-Car nie poradził sobie z wysoką piłką, a 19-letni napastnik Kongo Beni Makouana przebił się przed nim i przebił go nad bramkarzem Pau Lopezem.

Payet trafił w poprzeczkę rzutem wolnym podkręconym pod koniec pierwszej połowy i chwilę później oddał strzał, ale Bertaud wykonał kilka sprytnych obrońców pod koniec meczu.

Marsylia nie zdobyła trofeum od 1989 roku i od tego czasu przegrała w czterech finałach.

Wcześniej Wersal czwartego poziomu wywołał niepokój, wygrywając 1:0 z liderem drugiej ligi Tuluzie.

Dziesiątki kibiców Wersalu, którzy przybyli na południe spoza Paryża przez 670 kilometrów (415 mil), cieszyli się na końcowym gwizdku, podobnie jak rezerwowi, którzy rzucili się z ławki, by uściskać swoich kolegów z drużyny.

Toulouse przez większość meczu grał z 10 graczami po tym, jak napastnik Steve Mvoue został wyrzucony z boiska w 22. minucie, a goście w końcu wykorzystali to, gdy napastnik Kapitbafan Djoco w 79. minucie rzucił niskie dośrodkowanie.

Versailles utrzymał się przez sześć minut przerwy i może jeszcze zmierzyć się z posiadaczem trofeum Paris Saint-Germain, który w poniedziałek będzie u siebie w Nicei. PSG prowadzi w lidze francuskiej, a Nicea jest na drugim miejscu.

READ  Godny uwagi bieg wzmacnia status McPhillipsa jako wschodzącej gwiazdy

Bastia drugiego poziomu wygrała 5-3 w rzutach karnych w Reims najwyższego poziomu. To był słodki moment dla urodzonego w Bastii Benjamina Santelli, który zdobył zwycięski rzut karny po zakończeniu meczu 1:1.

19-letni napastnik Hugo Ekitike zapewnił Reims prowadzenie na 38. pozycji, zdobywając dziewiątą bramkę w sezonie.

Sebastien Salles-Lamonge wyrównał w 71. miejscu dla Bastii, która zdobyła Puchar w 1981 roku i przegrała w finale w 2002 roku, ale teraz walczy u stóp drugiej ligi.

Reims dwukrotnie zdobył trofeum, ale nie od 1958 roku, kiedy to płodny Just Fontaine poprowadził atak. Fontaine przeszedł do historii piłki nożnej, a jego 13 goli na Mistrzostwach Świata ’58 pozostaje rekordem turniejowym.

Nancy, która jest na dole drugiej ligi, przegrała u siebie 2:0 z drugoligowym rywalem Amiensem.

W niedzielnych meczach sześciokrotny zwycięzca Saint-Etienne jest na czwartym poziomie Bergerac, a Lens gości Monako w konkursie wyłącznie pierwszej ligi.