Connect with us

Sport

Prezydent Argentyny wydał oświadczenie w sprawie Leo Messiego. Piłka nożna „Daj nam tę przyjemność”

Published

on

Niedziela w południe Liga opublikował oświadczenie. Mówi się, że „umowa Messiego pozostaje w mocy”. Umowa może również zostać rozwiązana przez każdą ze stron. Jest to jednak przedmiotem określonych zasad, a liga nie zamierza nikomu wydawać karty pracownika piłkarza, dopóki ktoś nie wpłaci klauzuli 700 milionów euro. Może to oznaczać, że Messi stoi przed długą dyskusją FC Barcelon ± i LaLiga, które są kontrolowane przez odpowiednie władze FIFA.

Obejrzyj wideo
„W mediach było kliknięcie i zmieniło się postrzeganie Lewandowskiego w Niemczech”

Hiszpańskie radio „Onda Cero” powinno mieć dostęp do kluczowej klauzuli. Według informacji radiowych, 700 mln euro rekompensaty zostanie uchylone, jeśli Messi jednostronnie wypowie umowę przed końcem sezonu 2019/2020. Jeśli te informacje się potwierdzą, spór ponownie będzie dotyczył ustalenia końca sezonu.

Nawet prezydent Argentyny mówił o Messim

Prawie wszyscy na świecie mówią o Leo Messim i jego konflikcie z Barceloną. Przemawiał nawet argentyński prezydent Alberto Fernandez, który chce, aby Messi wrócił do swojego kraju i zagrał dla Newell’s Old Boys. – Byłeś w naszych sercach od wielu lat, ale nigdy nie widzieliśmy, jak grasz w Argentynie. Daj nam tę przyjemność i zakończ swoją karierę w Newell’s Old Boys. Jeśli nie przejdziesz na emeryturę w Barcelonie, musisz zakończyć karierę w Newell, powiedział Alberto Fernandez C5N.

We wtorek Messi oficjalnie ogłosił katalońskiemu klubowi zamiar opuszczenia Barcelony i aktywowania klauzuli w umowie, która pozwala mu jednostronnie rozwiązać umowę. Jednak problem ten nie został jeszcze rozwiązany – klauzula obowiązywała do 10 czerwca, ale Argentyńczyk uważa, że ​​w związku z pandemią i przedłużeniem sezonu potrwa on do końca sierpnia.

Gracz uważa, że ​​słabe wyniki wynikają głównie ze złej polityki kadrowej kierownictwa Barca, kierowanego przez Josepa Marię Bartomeu. Messi powiedział, że zarząd powinien zrezygnować – to i postawa Xaviego, byłego kolegi z drużyny piłkarskiej i legendy Katalońskiej Dumy, były głównym warunkiem pozostania Messiego w Barcelonie, według katalońskich mediów. Jednak żaden z nich nie został trafiony. Quique Setien został zastąpiony na stanowisku trenera przez Ronalda Koemana, a prezydent Bartomeu nie chce rezygnować.

READ  PSG wybrało już nowego trenera! Zastąpi Thomasa Tuchela Football

Przeczytaj także:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *