Connect with us

Zabawa

Premiera filmu „O psie, który podróżował pociągiem” w Kapsztadzie – Polska, RPA

Published

on

Premiera filmu „O psie, który podróżował pociągiem” w Kapsztadzie – Polska, RPA

Premiera filmu „O psie, który podróżował pociągiem” w Kapsztadzie

4 maja 2024 r

4 maja 2024 r. Ambasada RP zorganizowała w Kapsztadzie pokaz polskiego filmu „O psie, który podróżował pociągiem” w reżyserii Magdaleny Nieć.

Przed projekcją filmu krótkie przemówienie wygłosił Ambasador Adam Burakowski. Pokaz filmu miał charakter otwarty dla szerokiej publiczności. Premiera polskiego filmu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Film został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność. Po projekcji filmu odbyło się spotkanie z Ambasadorem Adamem Burakowskim.

Życie Zuzi (Liliana Zajbert), której ojciec Piotr (Mateusz Damięcki) pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, gdy w grę wchodzi Lampo – niezwykły pies podróżujący. Wyjątkowy owczarek niemiecki, którego podróże pociągami są sensacją i internetowym hitem, od razu staje się najlepszym przyjacielem dziewczynki z problemami sercowymi. Niestety reżyser (Adam Woronowicz), zazdrosny o sławę Lampo, robi wszystko, co w jego mocy, aby usunąć psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, Zuzia, oddzielona od ukochanego zwierzaka, zaczyna chorować. Choć wszyscy starają się jej pomóc, szybko okazuje się, że jedynie bliskość i przyjaźń zwierzaka może być lekarstwem, którego tak bardzo potrzebuje dziewczynka (FilmPolski.pl).

Zdjęcia: Iwona Jabłonowska/Grażyna Koornhof/Ambasada RP w Pretorii

Zdjęcia (5)

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: najnowsze wiadomości i aktualizacje
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *